fb pixel Víte, jak obrátit pouliční sígry na pravou víru? Nažeňte je do skate-parku v kostele! – G.cz
Vyhledávání

Víte, jak obrátit pouliční sígry na pravou víru? Nažeňte je do skate-parku v kostele!

V tomhle kostele byste trávili celé dny a noci.
Zdroj: www.thisiscolossal.com

100 let starý španělský kostel se proměnil v ráj všech prknařů.

Veronika Kratochvílová
Veronika Kratochvílová 18.12.2015, 09:50

Mamky náctiletých skejťáků v Asturii musely být asi docela na větvi, když jim jejich děti začaly stroze oznamovat, že se po škole ještě zastaví v kostele.

Kostel svaté Barbory v Llaneře, který postavil v roce 1912 jeden z hlavních představitelů asturijské architektury první poloviny 20. století, Juan Manuel del Busto Gonzáles, je totiž pro zábavné trávení dlouhých odpolední jako stvořený.

Sakrální stavbu, která poslední desetiletí chátrala a byla odsouzena k jisté demolici, si totiž vytipovala skupina podnikavých týpků a za podpory fundraisingu a sponzorů v čele s Red Bullem, se postarala o její záchranu. Skupina vystupující pod názvem 'Církevní brigáda' zachránila stavbu a díky soustavné práci a umělci Okudu San Miguelovi ji proměnila k nepoznání.

Vnitřek celé lodi spojuje jedna velká U rampa, na místě oltáře stojí dýdžejský pult a klenuté stropy zdobí namísto fresek geometrické obrazce v barvách duhy prosvícené ze všech stran vysokými okny. Zkrátka atmosféra, kterou nepřekoná ani euforie po vyhulení toho nejdelšího jointu na světě.

A co vaše děti, mají si kde hrát?

TĚMHLE by rodiče rozhodně měli najít podobně akční zábavu.

A pokud chcete vstoupit do prknařského ráje i v Česku, určitě zaměřte svou pozornost na obchod MISFIT. Nejen pkna, ale i všechny další komponenty, o které si tenhle životní styl říká, najdete právě tady!

Podobné články

Doporučujeme

Další články