fb pixel Strachy ztuhlá sovička ve vaně je internetovým hitem – G.cz
Vyhledávání

Strachy ztuhlá sovička ve vaně je internetovým hitem

Roztomile vypadající zvíře vám dá vaší každodenní dávku emocí. Budete se rozněžňovat, sdílet a lajkovat. A zas vám to ukradne kus člověčí přirozenosti.

Václav Rybář
Václav Rybář 24.7.2015, 13:55

Denně konzumujeme videa s roztomilými zvířátky. Začali jsme u koček a psů, ale těmi už dnes nezaujmete. Ve vaně musíte koupat křečka nebo medvídka mývala, na zahradě musíte mít mikroprase nebo srnečka, protože štěně nebo kotě má zkrátka každý. A teď to schytala i sovička. Ve videu vypadá tak křehce a roztomile, poslušně sedí, jak kdyby byla trénovaná, že?

Ve skutečnosti je doslova podělaná strachy, protože ji nikdo nikdy nenutil zůstat bez hnutí napůl ponořenou ve vodě. Čeká,co bude dál, ví, že nemá šanci utéct a do organismu se jí vyplavuje stres, který ji bezprostředně ohrožuje na životě. Ale co, hlavně že budou další lajky. Uznáváme, že k podobné deformaci uživatelů přispíváme i my, když podobná videa tu a tam zveřejníme. Spolu s vámi se odtrháváme od reality, což může skončit hodně špatně. Člověk, který vyroste na podobných videích pak při prvním výletu do divočiny potká opravdovou šelmu a bude se k ní samozřejmě chovat jako idiot, protože je děsně roztomilá. Bude na ní dělat ťuťuňuňu, nabídne jí tatranku a půjde k ní s nataženou rukou, aby jí pomazlil. A zvíře zareaguje instinktivně a tu ruku mu ukousne. Přinejmenším.

Nositel Nobelovy ceny za literaturu, polský spisovatel Czeslaw Milosz, to popsal těmito slovy: „Zvířátka z obrázkových knížek pro děti, mluvící králíčci, pejsci, veverky, jakož i berušky, včeličky, luční koníci. Tolik mají společného se skutečnými zvířaty a hmyzem jako naše představy o světě se skutečným světem. Pouvažujme o tom a zachvějme se…“

A tady máte 12 věcí, za které vás váš pes upřímně nenávidí. Jako fakt.

Podobné články

Doporučujeme

Další články