fb pixel Vídeňská diskotéka pod palbou kritiky: Vyhazovač dovnitř nepouští baculky, protože kazí podniku image – G.cz
Vyhledávání

Vídeňská diskotéka pod palbou kritiky: Vyhazovač dovnitř nepouští baculky, protože kazí podniku image

Zdroj: Flickr

Nečekaný šok zažily sestry Liza (20) a Vivi (18), když se pokoušely navštívit taneční klub Vie a Pee v rakouské Vídni. Vyhazovač podniku je totiž nepustil dovnitř s vysvětlením, že jsou moc tlusté a kazí podniku image. Tohle až příliš nápadně připomíná scénu z filmu Klub sráčů.

Martin Miko
Martin Miko 22.7.2021, 16:08

Tahle diskotéka není pro tlustý

Případ, který zveřejnila Jessi (24), kamarádka sester Lizy a Vivi, vyvolává v Rakousku emoce. Fakt, že majitel nočního klubu ve Vídni odmítl dovnitř pustit dvě dívky kvůli přílišné tloušťce, spustil vůči podniku vlnu kritiky. I když připomíná scénu z oblíbené stupidní komedie Klub sráčů, ve které se dívky u vstupu dozvěděli, že jejich „ksicht“ uráží vyhazovačovo zrcátko, pořád nesmíme zapomínat na to, že mladé baculky mají stejná práva jako ostatní.

Příběh se odehrál minulou středu, když tyto tři kamarádky a přítel Jessi vyrazili společně do klubu. Ve frontě je však odmítal vyhazovač pustit dovnitř, ale pravý důvod jim nechtěl sdělit. Po půl hodině se Jessi dozvěděla od provozního klubu, že ona by společně s přítelem do klubu mohla, ale její dvě kamarádky ne, protože jsou příliš tlusté. Provozní dále sdělil Jessi, že dívky s nadváhou do klubu nesmí, protože kazí image podniku. „Bylo to neuvěřitelně ponižující,“ řekla rakouskému deníku Liza. „Šokující je, že silnější muži mohou do klubu bez problémů, nikdo jim nebrání. Je neuvěřitelné, že zde existuje tento typ diskriminace,“ sdělila médiím Vivi.

Po dotazu na průběh incidentu majitel klubu odpověděl deníku Krone pouze to, že v současné době je povolena obsazenost na 75 procent a že usiluje o „vzájemný respekt a ohleduplnost“. Dívkám se po zveřejnění příběhu dostalo vlny podpory, včetně pozvánek ze strany jiných klubů. Majitel klubu se navíc po medializaci případu od incidentu distancoval.

Podobné články

Doporučujeme

Další články