fb pixel Vesmírná prda a Šmírák v podkroví: Vybíráme tipy z programu Festivalu otrlého diváka – G.cz
Vyhledávání

Vesmírná prda a Šmírák v podkroví: Vybíráme tipy z programu Festivalu otrlého diváka

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Festival Otrlého diváka je po roce zase tady! Lépe řečeno v žižkovském kině Aero. Svátek snímků tak hrozných a divných, až jsou vlastně naprosto kouzelné, startuje 3. března a potrvá až do 8. března, Vybrali jsme několik typů z letošního programu.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 27.2.2020, 07:13

Otrlec po šestnácté

Už od roku 2004 mají fanoušci těch nejdivnějších z divných filmů svůj vlastní festival - Festival otrlého diváka. Ať už máte rádi poťouchlou erotiku, bizarní erotiku, krvavé řežby, nechutné příšery, podivné lowcostové výpravy či prostě jen zvláštnosti, u kterých nechápete, že je někdo vůbec natočil, ale na konci si vlastně říkáte, že to bylo milé, tato filmová přehlídka je přesně pro vás.

Konat se bude od 3. do 8. března v Praze, a to tradičně v žižkovském kině Aero, posléze se ve zkrácené verzi posune do Brna, Hradce Králové a Olomouce. A protože program je jako vždy bohatý, vybrali jsme pro vás několik kousků, která podle nás rozhodně musíte zvládnout:

Japonskou perverznost Šmírák v podkroví natočil v roce 1976 Noboru Tanaka a potěší i hodně zmlsané cinefilské jazýčky. Pokud se vám líbí soft erotika, ale ne Asiati, pak jsou pro vás vhodná Tauřina dobrodružství, odehrávající se ve vesmírné ženské věznici. Z úplně jiného soudku je pak ruská holomajzna Tak už konečně chcípni, táto pojednává o moderním naivním bohatýrovi, který nečekán a nezván přijde s kladivem v ruce ke dveřím činžákového bytu. Během nadcházející hodiny a půl, napěchované zábavnými zvraty a fyzicky intenzivními scénami, otočí vzhůru nohama jednu obyčejnou domácnost a odhalí morální kompromisy a prospěchářský cynismus jejích členů.

Festival otrlého diváka má už nějakou dobu ještě jednu zvláštní sekci - tzv. Filmový hovnocuc. V jejím rámci je vždy uveden jeden snímek, který není tak špatný, až je dobrý, je prostě jenom špatný a i samotní organizátoři mají problém jej bezbolestně dokoukat. Letos volba padla na Vesmírnou prdu, a to zcela právem. Pardon, Leslie Nielsen má na kontě mnoho božských snímků, ale tahle "asi parodie" mezi ně fakt nepatří.

Tak vzhůru na Otrlce!

Další strana

Podobné články

Doporučujeme

Další články