fb pixel Venezuelská zlatá mládež: Jak se jim rozhazují miliony, zatímco jejich země trpí hladem? – G.cz
Vyhledávání

Venezuelská zlatá mládež: Jak se jim rozhazují miliony, zatímco jejich země trpí hladem?

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Zatímco jejich země hladoví, oni se předvádí s hrstmi plnými dolarů, pózují s hvězdami a rozhazují peníze v těch nejdražších hotelech světa. Řeč je o potomcích venezuelského establishmentu, kteří žijí daleko od chudoby, již jejich rodiče v jihoamerické zemi způsobili. Podívejte se na tajný život venezuelské smetánky.

Pavla Ksiazkiewiczová
Pavla Ksiazkiewiczová 5.2.2019, 14:46

Přehlídka okázalosti a luxusu

Pomyslnému žebříčku vévodí nejstarší dcera bývalého venezuelského prezidenta Huga Chaveze, Maria Gabriela Chavez. Ta by se svým majetkem 4 miliardy dolarů (89 miliard korun) měla dokonce být nejbohatší ženou celé země. Vypadá to, že potomci venezuelských elit jaksi zapomněli na známé motto Chaveze: "Být bohatý, je špatné."

I přes všudypřítomné nepokoje, které v zemi probíhají, se nemusí dcera Chaveze ničeho bát. Osmatřicetiletá miliardářka se těší diplomatické imunitě díky tomu, že byla režimem jmenována alternativní ambasadorkou Venezuely v OSN.

Její mladší sestra Rosines je na tom trochu hůř, ze země uprchla poté, co lidé negativně reagovali na její okázalou prezentaci bohatství. V roce 2016, kdy začínala bujet venezuelská humanitární krize, se na Instagramu chlubila s hrstmi plnými bankovek. Sklidila však velmi bouřlivé reakce. Neváhala, okamžitě skočila na letadlo a za své útočiště si zvolila Paříž, kde si nyní užívá bezstarostného studentského života. Takže nakonec se jí zase tak špatně nevede.

Dále nás velmi zaujali nevlastní synové současného prezidenta Nicolase Madura. Yoswal Gavidia Flores a Walter Gavidia Flores si totiž opravdu umí užívat života. Za svou 18denní dovolenou v pařížském hotelu Ritz zaplatili 45 tisíc dolarů (zhruba milion korun), což se rovná průměrnému platu dvou tisíc Venezuelanů. Tady však výčet mladých venezuelských boháčů nekončí.

Na další zástupce smetánky se můžete podívat do galerie.

A tady si přečtěte, kteří čeští politici podporují Nicolase Madura.

Podobné články

Doporučujeme

Další články