fb pixel Velký jarní úklid: až 100 tisíc dobrovolníků o víkendu vyrazí čistit Česko – G.cz
Vyhledávání

Velký jarní úklid: až 100 tisíc dobrovolníků o víkendu vyrazí čistit Česko

+ DALŠÍCH -1 FOTEK

Připravte se na tradiční jarní úklid svého okolí pod názvem Ukliďme Česko, který v minulém roce oslavil čtvrt století a zúčastnilo se ho přes 96 tisíc dobrovolníků. Ti na území naší země hrdě posbírali neuvěřitelných 1536 tun odpadu. Akce připadá na tuto sobotu 7. dubna a vy se můžete na stránkách do úklidu zapojit nejen jako dobrovolníci, ale i jako organizátoři úklidu, nebo akci finančně, materiálně či mediálně podpořit.

Martin Miko
Martin Miko 6.4.2018, 10:05

Ukliďte Česko, nikdo jiný to neudělá

V roce 2017 proběhlo v ČR v rámci této úklidové akce neuvěřitelných 2476 úklidů a zapojilo se celkem neuvěřitelných 96 133 dobrovolníků. Akce se střetává s velkými sympatiemi velkých sponzorů a partnerů. Ministerstvo životního prostředí se dokonce v rámci této akce rozhodlo připravit kampaň s názvem Dost bylo plastu, která má v plánu domluvit se s restauracemi a fast foody na omezení vydávání plastového nádobí.

V registru úklidů bylo na začátku týdne evidováno odhadem 2400 naplánovaných úklidových akcí po celé České republice, nicméně dle odhadů jich v posledních dnech přibude mnohem více, a tím i zúčastněných dobrovolníků. Těch by se v tomto roce mohlo zapojit přes 100 tisíc, což by byl dosavadní rekord.

Zapojit se můžete samozřejmě i vy. Stačí se zaregistrovat na oficiálních stránkách webu Ukliďme Česko, kde se zároveň dozvíte veškeré informaci o této celonárodní akci.

Akci podpořilo Ministerstvo životního prostředí i velké firmy

O výsledcích úklidu se lidé dozvědí v oficiální tiskové zprávě už v pondělí 9. dubna 2018. Úklidovou akci Ukliďme Česko zároveň podpořilo i Ministerstvo životního prostředí v čele s Richardem Brabcem ze strany ANO. Představena byla totiž kampaň Dost bylo plastu, která přichází s iniciativou proti užívání jednorázového plastového nádobí v občerstveních a fast foodech, nacházejících se převážně v obchodních centrech a velkých městech. Údaje o rostoucí spotřebě plastu jsou nadmíru děsivé. Věděli jste, že celosvětová produkce plastů se za posledních 50 let zdvacetinásobila? Věděli jste, že dle odhadů Česká republika spotřebuje ročně až 20 tisíc tun plastového nádobí? My také ne.

A zde nám Lidovci opět chtějí něco zakazovat.

Podobné články

Doporučujeme

Další články