fb pixel Velké role filmového hromotluka Buda Spencera: Komik tělem i duší pro ránu nechodil daleko – G.cz
Vyhledávání

Velké role filmového hromotluka Buda Spencera: Komik tělem i duší pro ránu nechodil daleko

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Bud Spencer patří mezi velikány filmového humoru, o tom žádná. A zdaleka ne kvůli svému robustnímu vzhledu, ale díky své komičnosti. Obvykle dostával role siláků se znuděným výrazem, který rozdával facky na počkání. Jako sparring partnera měl často modrookého Terence Hilla. A dotáhli to spolu daleko. 31. října by navíc Bud Spencer oslavil 94. narozeniny.

Václav Roman
Václav Roman Aktualizováno 31.10.2023, 00:44

Uměl v tom plavat

Budoucí slavný italský herec se narodil posledního říjnového dne roku 1929 v Neapoli. K filmu se Carlo Pedersoli, jak se jmenoval Bud Spencer rodným jménem, dostal později, v mládí byl především zdatným plavcem. Několikrát se dokonce stal mistrem Itálie ve volném stylu na 100 metrů a jednou také ve stylu prsa. Zajímal se i o hudbu a zkoušel se prosadit jako hudební skladatel.

Dokonale však vyšla jeho sázka na filmový průmysl. Nejdříve hrál malé role a zlom přišel s filmem Bůh odpouští… já ne!, v němž se poprvé setkal s Terencem Hillem, a byl to počátek výborné a dlouholeté spolupráce. Společně natočili mnoho snímků. Hill dokonce říkával: „Když se k sobě s Budem přiblížíme, jako by něco cvaklo a začne zábava.“

A taky, že ano. Jejich humor je sice laciný a bohatý nejen na slovní údery, ale co si budeme povídat, zabírá, o čemž svědčí bránice diváků. Gag střídá gag, hláška hlášku. V následující galerii nabízíme role Buda Spencera, které nás nejvíce zaujaly:

Sudá a lichá

Jedním z nejzdařilejších je snímek Sudá a lichá, což byla celkově už dvanáctá spolupráce úspěšné dvojice Spencer-Hill. V této komedii musí kumpáni spojit síly, aby společně zlikvidovali zlotřilou bandu. Pamatujete na slavnou hlášku: „Jablko před spaním nemoci zahání“? A legendární zmrzlinovou scénu (radíme nevybírat pistáciovou)?

A na závěr nabízíme ukázku z filmu Pravá a levá ruka ďábla (1970):

A zde se můžete podívat na 5 zahraničních filmů s falešným Československem v hlavní roli aneb Když na plátně nepoznáte Prahu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články