Velká ledová galerie, která vás ochromí: kalamitní zima je tady, po D1 nasněžilo i na horách! – G.cz
Vyhledávání

Velká ledová galerie, která vás ochromí: kalamitní zima je tady, po D1 nasněžilo i na horách!

+ DALŠÍCH 10 FOTEK + DALŠÍCH 11 FOTEK

Pozornost celého Česka se upíná k Božímu Daru, bydliště Ježíška se dočkalo totiž v posledních dnech mimořádné sněhové nadílky a tento kout naší země je odříznutý od světa. Víme, co se stalo. Je zima, a tak sněží. Společně se podíváme, kdy bylo hůř.

Václav Roman
Václav Roman 10.1.2019, 16:00

Když převezme vládu paní zima

V horských oblastech musí dávat řidiči bedlivý pozor na sněhové jazyky a závěje. I když se letošní zima nedá zařadit mezi ty extrémní, pořádně nás zaskočila. Auta, kterým se podařilo vyjet, na mnoho místech zapadla, mnoho silnic bylo úplně uzavřeno. S ohledem na situaci v Božím Daru nezbývá než konstatovat, že je štěstí, že Vánoce už byly. Ježíšek je totiž odříznutý od světa.

Problémy však nejsou pouze v dopravě, ale i v dodávce elektřiny, od nichž byly odříznuty desetitisíce lidí. V Jablonci nad Nisou přestala dokonce fungovat teplárna. Kalamitní stav vyhlásila také Moldava v Krušných horách, místy tam jsou až dva metry sněhu, a to už je pořádná porce. Jelikož zima sotva začala, budeme ještě o peripetiích, které způsobuje slýchat často.

Vzpomeňme na chvíle, kdy bylo kvůli zimě hůře. A protože u nás už dlouho pořádné mrazy neudeřily, podívejme se i za hranice. Například na řádění sněhových bouří v USA...

A zde o tom, že ne vždy se sypou jen sněhové vločky, někdy se sypou i gumové kachničky. Podívejte se, jak se před 27 lety Tichý oceán proměnil v obří vanu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články