fb pixel Velikonoční zajíček umřel za naše hříchy! 5 nejlepších velikonočních epizod od South Parku po Simpsonovi – G.cz
Vyhledávání

Velikonoční zajíček umřel za naše hříchy! 5 nejlepších velikonočních epizod od South Parku po Simpsonovi

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Velikonoce jsou ze strany populární kultury zatím celkem opomenutý svátek. Každý seriál má svou vánoční nebo novoroční epizodu, ale kolik z nich má i speciální díl věnovaný jen Velikonocům? Na druhou stranu těch několik málo, které jsme pro vás sesbírali je opravdu kvalitních.

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 20.4.2019, 16:30

1. South Park – Fantastic Easter Special

Pravděpodobně nejlepší televizní počin s tématem Velikonoc. Stan se rozčiluje, že mu nikdo nedokáže vysvětlit, co má zajíc společného s vejci a Velikonocemi. Když ho přepadne skupina maskovaných mužů v čele s jeho otcem Randym, dozví se Stan skutečnou pravdu – první papež v historii, Svatý Petr, byl ve skutečnosti zajíc, kterého si Ježíš vybral, jelikož chtěl, aby jeho církev vedla čistá a neovlivnitelná bytost, což zajíci na rozdíl od lidí jsou. Geniální parodie na Šifru mistra Leonarda má v sobě všechno – jak často uvidíte scénu, kdy Ježíš navrátivší se z války v Iráku zabije nového papeže?

2. Family Guy – Family Goy

V téhle klasicky nekorektní epizodě Family Guye zjistí Lois, že její matka je ve skutečnosti Židovka – po prvotním Peterově nadšení, že je také Žid (ač se mu Lois snaží vysvětlit, že takhle to nefunguje) ho v noci navštíví duch jeho katolického otce, který Petera tak vyděsí, že se hned ráno pokusí celou svou rodinu „rekatolizovat“. Do té doby klidná Lois se rozhodne přijmout své kořeny a když antisemitskému Peterovi zakáže slavení Velikonoc, jelikož jako Židovka musí slavit sederovou večeři, vtrhne dovnitř opilý Peter v kostýmu velikonočního zajíce a nakonec celou situaci vyřeší až Ježíš. Když už kvůli ničemu, tak si epizodu stojí za to pustit díky Peterovu dialogu, že velikonoční zajíček umřel za naše hříchy.

3. Simpsonovi – Temný rytíř zasahuje

Jedna z těch lepších epizod pozdní éry nekonečného seriálu Simpsonovi z 24. řady vypráví příběh záhadného útoku vejci na obyvatele Springfieldu během velikonočního průvodu. Všechny stopy vedou k Bartovi, který ale svou vinu vytrvale popírá – nakonec to dojde až ke školnímu soudu, kdy Líza musí bránit bratrovu čest v roli jeho advokátky. A když už to vypadá, že Bart přeci jen prohraje, vtrhne na scénu pan Burns, který se mezitím zhlédne v Nolanově Batmanovi, jelikož je přeci úplně stejný jako Bruce Wayne, tedy excentrický milionář. Zní to fakt hodně divně (ostatně stejně jako většina nových dílů Simpsonových), ale překvapivě to funguje.

4. South Park – Jewpacabra

Cartman si jako vždy utahuje z Kylea a začne okolo Velikonoc tvrdit, že se městem šíří židovské monstrum jménem Jewpacabra, které vysává svým obětem krev. Jenže se ukáže, že Cartmanův výmysl skutečně existuje, a když se vedení organizátorů blížícího se velikonočního sbírání vajíček obává zrušení celé akce, rozhodne se Cartmana přivázat řetězem k zemi v kostýmu zajíce jako návnadu na Jewpacabru. A tak zůstane na Kyleovi, aby šel svého idiotského kamaráda zachránit.

5. Simpsonovi – Simpsonovské biblické příběhy

Pravděpodobně první případ velikonoční epizody v novodobé seriálové historii. Během velikonoční mše usnou členové Simpsonovic rodiny vlivem extrémního horka v kostele a zdají se jím biblické příběhy – dočkáme se nového podání příběhu Adama a Evy jako Homera a Marge s Nedem Flandersem v roli Boha, Milhouse vedoucího svůj lid jako Mojžíš z Egypta a Barta jako Davida zápasícího s Goliášem. A hláška „nějak si nám vytučněl, Dejve“ už stačila zlidovět i mezi lidmi, co se na Simpsonovi koukají jen z nudy u večeře. Doporučujeme!

Tak uvidíme, jestli se nedostatek velikonočních témat v seriálech změní v budoucnu. Třeba se dočkáme i velikonočních písniček, taková Last Easter by byla zcela určitě hitem!
A tady si naposlouchejte 7 nejlepších songů o Ježíšovi od Kanyeho až po Soundgarden.

Podobné články

Doporučujeme

Další články