fb pixel Ve věku 89 let zemřel "první český Homer Simpson", herec a dabér Vlastimil Bedrna – G.cz
Vyhledávání

Ve věku 89 let zemřel "první český Homer Simpson", herec a dabér Vlastimil Bedrna

Někdy je možná lepší, když se nestará.... + DALŠÍCH -1 FOTEK

V úctyhodném věku 89 let zemřel herec a dabér Vlastimil Bedrna, kterého dnes známe především díky jeho specifickému hlasu, který propůjčil Homerovi ze seriálu Simpsonovi. Hlasem Homera Simpsona promlouval pan Bedrna k divákům 12 sezón. Za působení v dabingu obdržel v roce 2005 cenu Františka Filipovského za celoživotní dílo.

Martin Miko
Martin Miko 7.3.2018, 12:59

Bedrna svůj hlas propůjčil Rychlé rotě i Homerovi Simpsonovi

Český herec a Dabér Vlastimil Bedrna po maturitě nastoupil na DAMU, kterou v roce 1952 úspěšně dokončil. Poté působil hned v několika divadelních spolcích včetně divadla Rokoko, Divadla S. K. Neumanna či Divadla Na zábradlí, kde účinkoval asi nejdelší dobu. Ve filmech se objevoval spíše ve vedlejších rolích. Hrál například ve filmech Svatby pana Voka, S čerty nejsou žerty nebo Krvavý román.

Ačkoliv se jako herec nevybaví úplně každému, tak jeho hlas je velice specifický a pozná ho téměř každý. Svůj hlas propůjčil mnoha pohádkovým a seriálovým postavám. Daboval například kreslené seriály Rychlá rota nebo Příhody dráčka Soptíka. Nejvíce se však do lidských pamětí zapsal jakožto dabér postavy Homera Simpsona v legendárním americkém seriálu Simpsonovi. Homera daboval až do roku 2005, kdy prodělal mozkovou mrtvici a orchnul na půl těla. Poté musel svou dabérskou kariéru ukončit.

A zde Simpsonovi pravděpodobně chystají svůj druhý film.

Podobné články

Doporučujeme

Další články