Ve věku 80 let zemřel zpěvák Karel Gott – G.cz
Vyhledávání

Ve věku 80 let zemřel zpěvák Karel Gott

+ DALŠÍCH 9 FOTEK + DALŠÍCH 10 FOTEK

Ve věku 80 let zemřel český legendární zpěvák a držitel mnoha ocenění Karel Gott. V Česku v podstatě neexistoval populárnější umělec, který by vás napadl. Ve světě šoubyznysu se pohyboval od roku 1958 a do posledních dnů se pravidelně objevoval na pódiu, kde dělal radost desetitisícům svých poctivých fanoušků všech generací.

Martin Miko
Martin Miko 2.10.2019, 10:16

Zemřel mistr, král, legenda....

Ve středu ráno zasáhla Česko smutná zpráva. Božský Kája, Mistr, idol - Karel Gott ve věku 80 let prohrál tvrdý a dlouhý boj s leukémií. Zpěvák zemřel v úterý 1. října krátce před půlnocí doma v kruhu své rodiny, sdělila dnes ČTK jeho mluvčí Aneta Stolzová.

"S nejhlubším zármutkem v srdci oznamuji, že nás včera, krátce před půlnocí, po těžké a dlouhé nemoci, opustil můj milovaný manžel Karel Gott. Odešel doma, v tichém spánku, v kruhu své rodiny," řekla médiím mistrova žena Ivana Gottová.

Během 80 let svého života nahrál Gott mnoho desítek hitů, které hrají česká rádia dodnes. Je mnohonásobným držitelem řady cen. Na svém kontě má celkem 42 Českých slavíků. V minulosti mu bylo diagnostikováno zhnoubné nádorové onemocnění mízních uzlin. V roce 2016 nad zákeřnou nemocí zvítězil, trápila ho ale řada menších onemocnění a před nedávnem se svřil fanouškům, že udeřila rakovina; akutní leukémie...

Kromě hudební kariéry si zahrál i v mnoha filmech. Do posledních chvil života byl aktivním interpretem, kterého fanoušci i fanynky bezmezně milovali, a to nejen v Česku, ale také například v Německu. I u našich západních sousedů je skon populárního zpěváka zprávou číslo jedna.

Tak odpočívej v pokoji, Karle! A vy se podívejte do galerie největších zajímavostí z Gottova života:

A zde je 5 zesnulých komiků, které jsme nejen v 90. letech milovali.

Podobné články

Doporučujeme

Další články