fb pixel 5 zesnulých komiků, které jsme nejen v 90. letech milovali – G.cz
Vyhledávání

5 zesnulých komiků, které jsme nejen v 90. letech milovali

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Říká se, že dělat komika je jednou z nejtěžších profesí na světě. Bohužel, touha vytvářet smích na obličejích druhých není žádná legrace, takže se nemůžeme divit, že i sami tvůrci komedie končí v depresích. Někteří z nich ukončili svůj život sebevraždou, jiní předávkováním. Zde je 5 nejoblíbenějších komiků, kteří nás v minulosti nejednou rozesmáli. Většina z nich bohužel odešla z tohoto světa velmi předčasně.

Martin Miko
Martin Miko 10.2.2019, 19:02

1. John Belushi

Ve věku pouhých 33 let se s námi v roce 1982 rozloučil americký komik albánského původu John Belushi, kterého si pamatujeme například z hudební komedie Blues Brothers. Rovněž se objevil ve filmu National Lampoon: Zvěřinec. Původně měl ztvárnit jednu z hlavních rolí v komedii Krotitelé duchů, ale bohužel se předávkoval drogou speedball (kombinace kokainu a heroinu). V Krotitelích duchů ho nakonec nahradil Bill Muray.

2. John Candy

Kdo by neznal obtloustlého Johna Candyho, který sice nehrál jen v komediích, ale zato v nich nejvíce vynikal. Dokázal se prosadit například v komedii Strýček Buck, Bláznivá dovolená nebo Žbluňk!. Candyho si pamatujeme i z filmu Sám doma, kde ztvárnil vedlejší roli muzikanta, který pomáhá nešťastné matce Kevina. Jednou z jeho posledních legendárních rolí bylo, když si zahrál trenéra jamajského bobového týmu ve filmu Kokosy na sněhu. Celý život se se potýkal s těžkou obezitou a nakonec zemřel ve věku 43 let na srdeční infarkt.

3. Chris Farley

Další obtloustlý talent, který z tohoto světa odešel příliš brzy, je bezeporu Chris Farley, kterého si pamatujeme všichni z filmů jako Tlouštík z Beverly Hills, Rockeři, Waynův svět nebo Billy Madison. K prvním rolím se dostal díky svému kamarádovi Davidu Spadeovi a společně nakonec ztvárnili hlavní role ve filmu Černá ovce. Náhle zemřel v roce 1997 na předávkování drogami. Nestihl ani nadabovat postavu Shreka v pozdějším kinotrháku, a tak to za něj musel převzít Mike Myers. Na Farleyho pohřbu se objevila celá komediální elita, včetně Jima Carreyho, Adama Sandlera, Eddieho Murphyho nebo Robina Williamse.

4. Leslie Nielsen

Ačkoliv se jednalo o zcela průměrného herce, v 80. a 90. letech se mu podařilo prosadit v rolích představitele mnoha šílených parodií, ve kterých doslova exceloval, a které ho dostaly na vrchol. Nutno zmínit šílené komedie, jako jsou Připoutejte se prosím!, trilogii Bláznivá střela, Agent WC 40, Utopenec na útěku, Pan magor, Scary movie a další. Zemřel v požehnaném věku 84 let na komplikace při zápalu plic.

5. Robin Williams

Jeden z nejpopulárnějších herců své doby, který dokázal zahrát nejen komediální, ale i vážnou roli. Z komedií namátkou vzpomeňme na Dobré ráno, Vietname, Tátu v sukni, Jumanji, Flubbera nebo Den otců. Rovněž působil jako dabér. V roce 2014 se oběsil ve svém bytě. Důvodem sebevraždy byly prý dlouhodobé deprese, které zaháněl alkoholem a drogami.

A zde je česká lidová tvořivost v praxi.

Podobné články

Doporučujeme

Další články