fb pixel Váš zadeček prozradí, jste-li zdravá jako rybička, nebo potřebujete rychle k lékaři! – G.cz
Vyhledávání

Váš zadeček prozradí, jste-li zdravá jako rybička, nebo potřebujete rychle k lékaři!

Už jste někdy zkoušeli odhadnout zdravotní stav podle velikosti svého pozadí? Asi si klepete na čelo, ovšem váš zadek v sobě ukrývá i tuhle informaci. Nevěříte?

Kristýna Jakubcová 23.10.2016, 10:50

Opravdu nevěříte, že by tvar pozadí mohl prozrazovat něco o našem zdravotním stavu? Britská lékařka Jane Leonard si po dlouhých letech výzkumu na stovkách pacientů myslí opak. Pojďme se tedy podívat na jednotlivé charakteristiky.

1. PÍSMENO „V“

Tento tvar nejčastěji vidíme na starších ženách. Těm už klesá hladina estrogenu kvůli menopauze, což způsobuje ukládání tuků v jiných částech těla, zejména v pase.

2. KOULE

Ukládání tuku se děje v horní části hýžďových svalů spíše než na okrajích. Proto se těmto lidem zadeček zakulacuje a vytváří dojem koule.

3. ČTVEREC

Tento tvar pánevního dna signalizuje silný sklon k ukládání tuku kolem horních částí hýžďových svalů, čímž se tvar čtverce vytváří a zdůrazňuje.

4. SRDCE

Jde o nejvíce požadovaný tvar zadečku. Tuk se ukládá v dolních částech hýždí, a tak vzniká klasická ženská postava přesýpacích hodin.

Díky určení tvaru pozadí se dozvíme, kde je náš tuk uložen. Místo uložení tukových zásob je skvělým ukazatelem našeho zdravotního stavu. Přesně na tomto zjištění postavilaJane Leonad svou teorii a zdá se, že jí zatím velmi dobře funguje. Pokud se zaměříme obecně na tvar postavy, pak lze tvrdit, že hruškovitý tvar je zdravější než jablkovitý tvar těla. Díky tvaru zadku můžeme poznat také náchylnost k cukrovce, onemocněním srdce nebo vysokému krevnímu tlaku.

A ještě se podívejte na 8 částí ženského těla, které muži milují víc než zadek a prsa.

Podobné články

Doporučujeme

Další články