fb pixel Vánoce jsou tady a s nimi i filmové stálice. Umíte si je představit inovované v souladu s dobou covidovou? – G.cz
Vyhledávání

Vánoce jsou tady a s nimi i filmové stálice. Umíte si je představit inovované v souladu s dobou covidovou?

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Stejně je fajn, že máme v téhle divné době nějaké jistoty. Nemyslíme tím naši rozhádanou politickou scénu, ale máme na mysli Vánoce, které opravdu přicházejí. A s nimi také pohádky a filmy, které ke kouzlo těchto svátků patří. Máme ale velmi kreativního dvorního grafika Vaina a ten některé z nich oblékl do kabátu "model 2020." A je to nářez.

Jana Mrákotová
Jana Mrákotová 10.12.2020, 08:40

Hurá, Vánoce!

Česko je známé tím, že jeho obyvatelé budou vtipkovat i na šibenici. A vlastně je to celkem fajn, protože humor je kolikrát to jediné, co nám zbývá a s úsměvem, i když někdy již trochu křečovitým jde vše líp. Právě tím se snažíme v redakci řídit a snad se nám alespoň občas daří rozesmát i vás.

Máme jako národ ještě další specifikum. Milujeme filmy a filmové hlášky, a to dokonce tak moc, že některé zlidověly a tvoří pomalu národní kulturní dědictví. Máme před sebou Vánoce, svátky o kterých se říká, že jsou nejkrásnější v roce. A my s tím asi i souhlasíme.

Kdy jindy si na sebe můžete vzít příšerný, nevkusný svetr se sobem a na hlavu čepici s rolničkou a nikomu to nepřijde divné? Kdy jindy můžete pálit jednu svíčku za druhou, pouštět si nahlas vlezlé songy a bude to obecně akceptovatelné? A kdy jindy si můžete beztrestně zalézt ráno před televizi v pyžamu se sněhuláky, obložit se cukrovím, kotlem bramborového salátu a chlebíčky z minulého dne a koukat na jeden film za druhým (a vůbec vám ani vašemu okolí nepřijde divné, že ty filmy znáte z paměti a hercům napovídáte). No jasně, na Vánoce. A tenhle parádní čas právě přichází.

Zase znovu si pustíme Tři oříšky pro Popelku a držet Pavlu Trávníčkovi palce, aby našel Libušku Šafránkovou. Co by to byly za Vánoce bez Sám doma - znovu se podíváme na boj malého Kevina s nevítanými gaunery. A stejně tak nás pobaví arogantní Ivan, kterého ale Mrazík a láska napraví. A tak bychom mohli pokračovat. Každý máme toho svého oblíbence - Láska nebeská je dnes už skoro stejně vánočně tradiční jako obrázky Josefa Lady.

Podívejte se ale do naší galerie, V ní najdete některé oblíbené komedie a pohádky, které k vánočním svátkům patří. Vain si s nimi ale trochu pohrál. Zamyslel se nad tím, co by jednotliví protagonisté asi tak říkali, pokud by žili v této době, v době, které se začalo říkat covidové.

Ano, situace je velmi vážná, ale jak už jsme říkali, s úsměvem jde všechno líp. Hezké svátky, přátelé.

Podobné články

Doporučujeme

Další články