fb pixel Valentina Sampaio opět posouvá hranice: Transgender modelka se stane tváří letošního Sports Illustrated – G.cz
Vyhledávání

Valentina Sampaio opět posouvá hranice: Transgender modelka se stane tváří letošního Sports Illustrated

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Valentina Sampaio je první transgender modelka, která bourá veškerá tabu v oblasti mezinárodního modelingu. Zatímco v roce 2017 se dostala jako první trans-žena na obálku Vogue, o dva roky později se stala modelkou pro Victoria`s Secret. Nyní se stane modelkou pro „plavkové vydání“ prestižního časopisu Sports Illustrated a zařadí se tak mezi hvězdy jako je Heidi Klum, Naomi Cambell nebo Cindy Crawford či Pavlína Pořízková.

Martin Miko
Martin Miko 13.7.2020, 11:47

Valentina Sampaio míří vysoko

Brazilská transgender modelka Valentina Sampaio se stane součástí letošního vydání amerického časopisu Sports Illustrated Swimsuit Issue, které patří v oblasti modelingu k tomu nejprestižnějšímu, kam se může supermodelka dostat. Valentina Sampaio se tak stala součástí historie, kterou přepsala i navzdory kritiků. Ostatně, když jste 23letá Brazilka narozená jako muž a vypadáte podle módních návrhářů lépe než světové supermodelky, tak se o tom zkrátka musí psát i mluvit.

Historie plavkového časopisu Sports Illustrated sahá až do roku 1964 a původně vznikl omylem, když se šéfredaktor Andre Laguerre rozhodl vyplnit zimní klidové období v kalendáři. Proto se obrátil na módní novinářku Jule Campbell, aby vytvořila soubor fotografií s atraktivními modelkami. První číslo tohoto časopisu vyšlo 20. ledna 1964 a z Campbell udělalo novinářskou hvězdu, která pomohla ke zrodu prvních supermodelek. Nicméně do časopisu se postupně kromě profesionálních modelek dostaly i známé sportovkyně, které jsou celebritami ve svém oboru. Namátkou můžeme jmenovat například tenistky Serenu Williams, Steffi Graf nebo Annu Kurnikovovou. V roce 2007 se do časopisu dostala i například zpěvačka Beyoncé.

Sampaio uvedla pro deník The New York Times, že je velmi poctěna tím, že se objeví v této publikaci, která vychází jednou ročně. Není to přitom její první velký úspěch. V minulém roce se stala první transgender modelkou, která předváděla spodní prádlo pro módní ikonu Victoria`s Secret v sekci PINK, která je určená pro mladé dívky. Nicméně o rok předtím, když se Sampaio účastnila castingu na přehlídku Victoria`s Secret, tak byla odmítnuta. O rok se po náporu kritiky a médií rozhodli, že transgender modelce nakonec dají šanci.

O Valentině Sampaio se toho přitom příliš neví. I když se původně narodila jako kluk v rybářské vesnici Aquiraz v severovýchodní Brazílii do rodiny rybáře a učitelky, tak nikdo nezná její první jméno. Nicméně už v 8 letech psychologové věděli, že se jedná o transgender. Také se přesně neví, kdy Valentina prošla změnou pohlaví, ale s přesností víme, že svou první velkou módní přehlídku zažila v roce 2016 v rámci fashion week v Sao Paulu.

A jak se vám Valentina líbí? Napište nám do komentářů, jestli byste raději chodili s ní nebo s nějakou ošklivkou, co se narodila jako žena.

Podobné články

Doporučujeme

Další články