V USA řádí nejen hurikán Irma, ale i hurikán lidské demence. Přírodní živel odhalil, že někteří lidé mají v hlavě zcela vymleto – G.cz
Vyhledávání

V USA řádí nejen hurikán Irma, ale i hurikán lidské demence. Přírodní živel odhalil, že někteří lidé mají v hlavě zcela vymleto

Hurikán Irma přinesl do Ameriky mimo jiné vlnu demence. Kupříkladu americké burany, co se domnívají, že hurikán zaženou střelbou.
Zdroj: express.co.uk

Spojené státy americké zasáhl hurikán Irma. Zatímco přírodní živel, který již zpustošil většinu karibských ostrovů, udeřil na Floridu, ukazuje se, že s sebou nepřinesl jen ničivou sílu, která za sebou zanechává spoušť a zkázu, ale též odhalil, že někteří Američané mají v hlavě vymeteno jak po řádění nejméně pětice hurikánů.

Jan Palička
Jan Palička 11.9.2017, 12:59

Jih Spojených států amerických se v posledních dnech potýká s ničivými přírodními živly. Sotva se Texas vzpamatoval z povodní, které způsobila bouře Harvey, udeřil na Floridu hurikán Irma, který se nad americké území přesunul z Karibiku, kde za sebou zanechal spoušť v podobě z valné většiny zpustošených ostrůvků, kde na některých hurikán srovnal se zemí až 90% všech staveb.

Hurikán Irma s sebou na americké území ale nepřinesl jen zkázu v podobě nespoutaného cyklónu, který ničí vše, co se mu dostane do cesty. Přírodní katastrofě se podařila jedna v dané souvislosti nepříliš očekávatelná věc. U mnoha lidí hurikán odhalil jejich myšlenkové pochody a potvrdil stereotyp o tom, že někteří Američané jsou nebetyční pitomci.

V prvé řadě jsou nesmírně fascinující výroky některých obyvatel USA o tom, v čem spatřují příčinu hurikánu. Zatímco pro náboženské fanatiky za hurikán může boží pomsta za homosexualitu a její podporu, podle liberální herečky Jennifer Lawrencové je Irma božím trestem za Donalda Trumpa. Pakliže bůh existuje, nespíše si klepe na čelo nepochopením nad tím, do čeho to duši dal a opakuje si biblické: "Blahoslaveni chudí duchem, neboť jejich je království nebeské.", případně cituje Mistra Jana Husa a jeho podivení se nad lidskou stupiditou těsně před vlastním upálením: "Svatá prostoto!"

Svou špetkou do mlýna přispěli i ekologičtí aktivisté, kteří viníka hurikánu spatřují v poškozování životního prostředí člověkem, kterému se mstí ne bůh, ale matka příroda. Co na plat, že nějaká průmyslová revoluce a s ní i znečišťování je asi 200 let starou záležitostí a ač předtím byli lidé nuceni žít v prakticky ideálním zeleném bio-eko-vegan prostředí, hurikány a podobné přírodní živly existovaly i tenkrát. Jakmile jde o boj na zelené dobro, není příliš čas na to zabývat se podobnými faktickými záležitostmi.

Ještě mnohem větší ukázkou krystalické debility jsou ovšem ti Američané, kteří se nezatěžují s analýzou příčin, ale rovnou bojují s následky. Proti hurikánu Irma tak vytáhlo například několik tisíc lidí pokojové větráky v domnění, že když se jich na blížící se hurikán namíří dostatek, tak ho to odfoukne někam pryč. To ještě není nic proti tomu, když se jiná (a bohužel neméně početná) skupinka slabomyslných rozhodne na hurikán střílet a tím ho odehnat. Ano, ústava vám zaručuje právo držet zbraně. Ne, hurikán si z vás nesedne na zadek a neuteče. Nehledě na to, že vítr může zbloudilé kulky vesele vrátit v plné síle zpět ke střelci, což by byla asi nejlepší přírodní selekce.


Tady se podívejte, kdo všechno musel před hurikánem Irma utéct.

Podobné články

Doporučujeme

Další články