Hurikán Irma se valí na Floridu. Prchají před ním celebrity i Mickey Mouse – G.cz
Vyhledávání

Hurikán Irma se valí na Floridu. Prchají před ním celebrity i Mickey Mouse

Hurikán Irma nemilosrdně pustoší ostrovy v Karibiku a míří ke břehům Floridy. Obyvatelé míst, kde má ničivá bouře teprve udeřit, kvapně opouštějí své domovy a evakuují se do vnitrozemí. Týká se to i četných celebrit, které mají v Karibiku a na Floridě své luxusní haciendy, včetně těch českých. Do bezpečí se musí ukrýt i legendární myšák Mickey a jeho pohádkoví přátelé ze zábavního parku Disney World. Ten se kvůli hurikánu teprve popáté za svou šestačtyřicetiletou historii uzavře veřejnosti.

Jan Palička
Jan Palička 9.9.2017, 11:42

Hurikán Irma se stává jednou z nejničivějších tropických bouří za poslední roky. Tropická cyklóna, která se zformovala v karibské oblasti, nemilosrdně pustoší ostrůvky v Karibiku, kde za sebou nechává spoušť a zkázu. Momentálně míří k pobřeží Floridy, kde se chystá udeřit svou nezastavitelnou přírodní silou. Pochopitelně, že všichni ti, kteří pobývají na území, kam hurikán směřuje, se pokouší dostat do bezpečí a evakuují se do vnitrozemí.

Kromě desítek tisíc obyčejných obyvatel karibských ostrovů a Floridy se ničivá síla hurikánu Irma osobně dotýká i mnoha celebrit, které si oblast oblíbily jako místo pro zbudování svých luxusních haciend v tropickém ráji. Tento ráj se ale vlivem nezkrotného přírodního živlu proměnil spíše v peklo.

Svůj soukromý ostrůvek v cestě hurikánu mají herec Johnny Depp a komik Eddie Murphy, na souostroví Turks a Caicos pak mají domy akční hrdina Bruce Willis a kytarista Rolling Stones Keith Richards. Na Bahamách má letní sídlo i mág David Copperfield nebo moderátorka Oprah Winfreyová. Na zcela zpustošeném ostrůvku Barbuda pak luxusní resort budoval herec Robert de Niro.

K celebritám, které musely své luxusní nemovitosti za desítky milionů dolarů ponechat vlastnímu osudu a doufat, že nebudou srovnány se zemí, patří i americký prezident Donald Trump, jehož dům na ostrově Svatý Martin je momentálně na prodej. I jeho sídlo Mar-a-Lago na Floridě je nyní v ohrožení. V oblasti města Miami vlastní nemovitosti i četné české celebrity jako František Janeček, Zuzana Belohorcová, Jiří Adamec nebo Olga Matušková.

Nejsou to ale jen celebrity, kdo byl nucen opustit své domovy. Evakuovat se museli i myšák Mickey, kačer Donald a všechny další pohádkové postavy z pera Walta Disneyho. Hurikán se podle předpovědí nevyhne ani legendárnímu floridskému zábavnímu parku Disney World ve městě Orlando. Ten teprve popáté během své šestačtyřicetileté historie bude nucen do odvolání uzavřít své brány návštěvníkům. Ti, kteří měli své lístky koupené dopředu, mají nárok na vrácení peněz či změnu termínu. Každým dnem Disney World přijde zhruba o skoro 80 milionů dolarů z tržeb. Škody, které napáchá hurikán, mohou být ještě mnohem větší.

Zde se podívejte na to, jak hurikánů zneužívají letecké společnosti k navyšování ceny letenek.

Podobné články

Doporučujeme

Další články