V ruské televizi se objevila Putinova dcera: snaží se vládce Kremlu povzbudit svou popularitu? – G.cz
Vyhledávání

V ruské televizi se objevila Putinova dcera: snaží se vládce Kremlu povzbudit svou popularitu?

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

O soukromém životě ruského prezidenta Vladimira Putina se toho moc neví, snad jen s výjimkou jeho záliby ve focení svých polonahých fotek u moře. To se ale tento čtvrtek změnilo – v ruské státní televizi se objevila údajná Putinova dcera, Katerina Tichonovová, vedoucí jednoho z ruských vědeckých institutů. Jedná se o kalkul za účelem zvýšení Putinovy klesající popularity?

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 10.12.2018, 10:36

Uznávaná vědkyně dcerou prezidenta

Katerina Tichonovová se objevila ve vysílání, kde ukázala jeden z nově vyvíjených snímačů elektrických vln v mozku. Dle New York Times bylo cílem ukázat pokročilé ruské technologie, ale zároveň představit národu Tichonovovou jako jednu z předních ruských vědkyň. Tichonovová byla agenturou Reuters označena za Putinovu dceru již v roce 2015, Kreml se k tomu ale opakovaně odmítal vyjádřit. Podle dostupných informací se Katerina Tichonovová, původním jménem Jekatěrina Putinová, narodila v 80. letech v Německu, kde byl její otec jako agent KGB na misi – její matkou je Putinova první žena Ludmila, která ale od rozvodu s ruským prezidentem v roce 2013 prakticky zmizela z veřejného života.

Boris Jelcin měl svou dceru jako poradce

Proč ale Putin nechal ukázat svou dceru v televizi? Dle expertů za tím může být jeho neustále klesající popularita, která začala letos na jaře v souvislosti s novou důchodovou reformou. V rámci úkolu na zvýšení oblíbenosti se Putin prý uchýlil ke staré osvědčené praktice – ukazovat na veřejnosti rodinu. Toho využívali již mnozí ruští vládci před ním, včetně sovětského vůdce Nikity Chruščova, který svou rodinu bral i na oficiální návštěvy cizích zemí. První ruský prezident Boris Jelcin zase jmenoval svou populární dceru Taťjanu Jumaševovou svou oficiální poradkyní – byla to právě ona, kdo ho v roce 1999 přesvědčila k rezignaci, po které se stal ruským vůdcem právě Vladimir Putin. Putinova dcera Katerina pracuje vtechnologické společnosti Innopraktika a zároveň působí na Institutu matematických studií komplexních systémů na Lomonosovově univerzitě v Moskvě.

Sám Putin opakovaně odmítá potvrdit, zda-li je Tichonovová jeho dcerou. Argumentuje tím, že nechce narušovat soukromí svých dětí. To by se u nás nestalo!

A zde si přečtěte 7 nejzajímavějších důvodů zahraničních politiků k rezignaci.

Podobné články

Doporučujeme

Další články