fb pixel Iron Mana měl původně režírovat Tarantino a hrát Cage: 10 zajímavostí o filmu, který světu představil Avengers – G.cz
Vyhledávání

Iron Mana měl původně režírovat Tarantino a hrát Cage: 10 zajímavostí o filmu, který světu představil Avengers

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Přesně před 15 lety šel do kin první film od Marvel Studios, který odstartoval největší filmovou ságu všech dob. Řeč je o prvním Iron Manovi, jenž se i přes počáteční problémy nakonec stal jedním z nejslavnějších superhrdinských snímků v historii. Věděli jste, že nebýt Burger Kingu, tak by se ve filmu neukázal Robert Downey Jr.?

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi Aktualizováno 2.5.2023, 02:01

Iron Man původně bojoval s komunisty

Postavu Iron Mana vymyslel legendární tvůrce marvelovek Stan Lee už v roce 1963, kdy se rozhodl přijít na svou dobu se značně netradičním nápadem - udělat superhrdinu z bohatého zbrojaře. Inspirací mu tehdy byl legendární průmyslník Howard Hughes. Přestože i sám Lee si myslel, že v dekádě pacifického myšlení a protiválečných nálad nebude mít Tony Stark šanci, stal se z něj hit. Ve svých počátcích byli Iron Manovi hlavní nepřátelé komunisti, se kterými si zabojoval dokonce i po boku amerických vojáků ve Vietnamu - Lee tak do příběhů svého nového hrdiny promítal témata studené války. Iron Man se tak stal jedním z nejkomplexnějších hrdinů celého marvelovského světa, jenž nakonec svým prvním filmem započal propracovaný příběh Avengerů. Jeho vyvrcholení jsme se dočkali ve snímku Avengers: Endgame.

A tady si přečtěte 10 důvodů, proč je film o původu Wolverina vůbec nejhorším z x-menovské série.

Podobné články

Doporučujeme

Další články