fb pixel Iron Mana měl původně režírovat Tarantino a hrát Cage: 10 zajímavostí o filmu, který světu představil Avengers – G.cz
Vyhledávání

Iron Mana měl původně režírovat Tarantino a hrát Cage: 10 zajímavostí o filmu, který světu představil Avengers

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Přesně před 11 lety šel do kin první film od Marvel Studios, který odstartoval největší filmovou ságu všech dob. Řeč je o prvním Iron Manovi, který se i přes počáteční problémy nakonec stal jedním z nejslavnějších superhrdinských snímků v historii. Věděli jste, že nebýt Burger Kingu, tak by se ve filmu neukázal Robert Downey Jr.?

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 2.5.2019, 12:19

Iron Man původně bojoval s komunisty

Postavu Iron Mana vymyslel legendární tvůrce Marvelovek Stan Lee už v roce 1963, kdy se rozhodl přijít na svou dobu se značně netradičním nápadem, když se rozhodl udělat superhrdinu z bohatého zbrojaře. Inspirací mu tehdy byl legendární průmyslník Howard Hughes. Přestože i sám Lee si myslel, že v dekádě pacifického myšlení a protiválečných nálad nebude mít Tony Stark šanci, stal se z něj hit. Ve svých počátcích byli Iron Manovi hlavní nepřátelé komunisti, se kterými si zabojoval dokonce i po boku amerických vojáků ve Vietnamu - Lee tak do příběhů svého nového hrdiny promítal témata Studené války. Iron Man se tak stal jedním z nejkomplexnějších hrdinů celého Marvelovského světa, který nakonec svým prvním filmem započal propracovaný příběh Avengerů, jehož vyvrcholení jsme se dočkali v právě promítaném snímku Avengers: Endgame.

A tady si přečtěte10 důvodů, proč je film o původu Wolverina vůbec nejhorším z x-menovské série.

Podobné články

Doporučujeme

Další články