fb pixel V kýčovitých spárech Danielle Steel aneb Cesta do duše Stephena Kinga červené knihovny – G.cz
Vyhledávání

V kýčovitých spárech Danielle Steel aneb Cesta do duše Stephena Kinga červené knihovny

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Kdo by neznal americkou brakovou spisovatelku Danielle Steel? Její knihy se nacházejí v téměř každé knihovně a prodala jich nepřeberné množství. Přezdívka "Stephen King červené knihovny" je víc než přiléhavá. Tato aktivní žena dnes slaví 72. narozeniny. Co o ní možná nevíte?

Martin Miko
Martin Miko 14.8.2019, 17:13

Braková miliardářka

O americké spisovatelce Danielle Steel pravděpodobně žádný fanoušek nemá valné mínění, přesto se však jedná o jednu z nejoblíbenějších a nejprodávanějších autorek v historii, takže je vysoce pravděpodobné, že se některá z jeji knih nachází i ve vaší knihovně. Co takhle se v den jejích narozenin o této aktivní královně kýče něco dozvědět.

1. Je až neuvěřitelně aktivní autorkou

O Danielle Steel se říká, že často pracuje až na třech románech najednou a je schopna psát i 18 hodin denně. Za svou aktivní spisovatelskou kariéru, která mimochodem trvá přes 46 let, zvládla napsat přes 165 knih a 22 z nich bylo dokonce zpracováno televizně.

2. Za život prodala přes půl miliardy knih

Ano, je pravdou, že Steel nevydává žádná prodávaná veledíla jako J. R. R. Tolkien, Paulo Coelho nebo J. K. Rowling. Její síla tkví hlavně v počtu prodávaných knih najednou. Ročně dokáže vydat i 4 dramatické novely. V žebříčku prodejnosti se umístila historicky na sedmém místě, když se jí podařilo prodat přes 650 milionů výtisků.

3. Kašle na moderní pokrok

Danielle Steel je už 72 let, takže jí nemůžeme mít za zlé, že nepoužívá počítač. Veškeré své knihy píše na svém starém psacím stroji Olympia z roku 1946. Tomuhle říkáme věrnost značce.

4. Kariéru založila na braku a kýči

I na špatných věcech se dají vydělat dobré peníze. Stačí pouze vydržet a jít si za svým. V knihách Danielle Steel se totiž objevují stále podobné motivy jako jsou bohatí a slavní lidé, kteří si procházejí určitou životní krizí. Kritikům se nelíbí, že se v její knihách v podstatě nic neděje, na druhou stranu se dokázala postupem času vypsat a vytvořit i několik knih z žánru literatura faktu, takže se její tvorba neskládá jen z románů. Každopádně na filmové adaptace jejích příběhů se určitě nezvládnete koukat ani 10 minut. To vám zaručujeme.

5. Je držitelkou světového rekordu

V roce 1981 se knihy Danielle Steel poprvé objevily v seznamu nejprodávanějších novel New York Times Bestseller. Vypadla z něj až v roce 1989, což znamenalo, že se v něm udržela neuvěřitelných 381 týdnů. A byl z toho světový rekord zaznamenaný v Guinnessově knize rekordů.

6. Arnold Schwarzenneger jí uvedl do síně slávy

V roce 2009 jí tehdejší guvernér Kalifornie Arnold Schwarzenegger oznámil, že byla vybrána jako jedna ze 13 osobností, které budou uvedeny do síně slávy California Hall of Fame.

A zde se dozvíte spoustu zajímavých věcí o českém zpěvákovi Alešovi Brichtovi, který se dožil 60 let.

Podobné články

Doporučujeme

Další články