fb pixel „V kasinu bych měl problémy. Vím, co dělají za podvody. Dělám je taky,“ přiznává v (NE)BLÁZNI kouzelník Michal Nesveda – G.cz
Vyhledávání

„V kasinu bych měl problémy. Vím, co dělají za podvody. Dělám je taky,“ přiznává v (NE)BLÁZNI kouzelník Michal Nesveda

Zdroj: G.cz/(Ne)blázni

O tom, že se stane kouzelníkem, věděl Michal Nesveda od dětství. Jako desetiletý samouk měl první veřejné vystoupení, pak začal navštěvovat kouzelnické kurzy v Divadle kouzel Praha. Další zkušenosti získával nejen po Evropě, ale i v Japonsku nebo v Las Vegas v USA.

Jana Mrákotová
Jana Mrákotová 21.1.2020, 10:47

Michal Nesveda je v těchto týdnech na vrcholu kariéry, v pražském Divadle pod Palmovkou uvádí několikrát měsíčně své sólové představení jménem Továrna na zázraky. Kromě mnoha triků mentalistických předvádí na jevišti taky velkolepé kouzlo únikové - jde o jedno z nejslavnějších čísel proslulého mága Harryho Houdiniho – únik spoutaného kouzelníka z tisícilitrové nádrže. "Rodiče se už s mojí profesí smířili," říká Nesveda, "pochopili, že se kouzlením slušně uživím, ale konkrétně tohle číslo mi máma zakázala; nechtěla vidět, jak se topím v nádrži. A tak jsem jí milosrdně zalhal, že ho z programu vyřadím..."

Jinak ale Michal Nesveda v běžném životě nelže, nepodvádí a svých zvláštních schopností nezneužívá. Alespoň prozatím: "Lákalo by si mě vyzkoušet si, jestli dokážu vykrást banku. Přemýšlím o tom, jestli by nešlo domluvit to s policií a s televizním štábem, abych byl krytý."

Jeho vzorem je právě David Copperfield: "Je totiž neuvěřitelné, jak umí pracovat s emocemi diváků. I já občas žasnu a nechápu," směje se Michal Nesveda: "Byl jsem třeba v Las Vegas na představení Davida Copperfielda, který nechal na barové stoličce uprostřed sálu plného diváků prázdnou kartonovou krabici, sám se vrátil na jeviště, na krabici celou dobu svítil boďák, najednou se objevily dvě ručičky, a vylezl z ní mimozemšťan. Tehdy jsem byl normálním divákem, který kroutí hlavou a říká si: Jak je tohle možný?"

Podívejte se na další díl show Tomáše Poláčka NE(BLÁZNI). Kouzlit se bude i během rozhovoru!

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články