fb pixel „Z Číny jsem byl absolutně unešený. Být pět týdnů v zemi, kde je všechno jinak…,“ vzpomíná s nadšením v (NE)BLÁZNI Ladislav Zibura – G.cz
Vyhledávání

„Z Číny jsem byl absolutně unešený. Být pět týdnů v zemi, kde je všechno jinak…,“ vzpomíná s nadšením v (NE)BLÁZNI Ladislav Zibura

Zdroj: G.cz - (NE)BLÁZNI

Rodák z Českých Budějovic Ladislav Zibura je dnes respektovaným cestovatelem a také spisovatelem. Jsou to právě knížky, prostřednictvím kterých se rád podělí o to, co na svých cestách zažil. A zážitků má opravdu hodně. Právě on je letošním prvním hostem Tomáše Poláčka v jeho talk show (NE)BLÁZNI.

Jana Mrákotová
Jana Mrákotová 14.1.2020, 10:38

Tentokrát se u rozhovoru sešli dva cestovatelé, takže bylo jasné, že budou mít hodně společných témat. Někdy přestalo být skoro až patrné, kdo je vlastně host a kdo moderátor. O Ladislavu Ziburovi je známé, že na svých cestách chodí pěšky. Pěšky šel v roce 2011 pouť do Santiaga de Compostela a o rok později pak z rodných z Českých Budějovic do Říma. Na kole pro změnu absolvoval cestu k Baltskému moři a zpět. Nebojí se využívyat také autostop, díky kterému má možnost kolikrát poznat blíž i mentalitu lidí té země, ve které se právě nachází. Autostop je blízký i moderátorovi Tomáši Poláčkovi.

Ladislav Zibura působí trochu jako přidružený člen Rychlých šípů, který si uvědomuje, že je v cizí zemi hostem a tak se snaží držet kolikrát spíš stranou. Na druhou stranu, ale i on přiznává, že na svých cestách někdy riskoval. „Procházel jsem tunely. Je to jedna z nejdebilnějších věcí, co jsem na cestách udělal. Můžeš chcípnout,“ vzpomíná mladý cestovatel, jak procházel pěšky tří kilometry dlouhý tunel.

Celý premiérový díl talk show (NE)BLÁZNI s cestovatelem Ladislavem Ziburou si pusťte právě teď.

Podobné články

Doporučujeme

Další články