fb pixel V hlavní roli hokej: Galerie 5 nejlepších filmů o hokeji, které vás budou bavit víc než letošní mistrovství světa – G.cz
Vyhledávání

V hlavní roli hokej: Galerie 5 nejlepších filmů o hokeji, které vás budou bavit víc než letošní mistrovství světa

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Ano, my víme. Hokejové mistrovství světa je v plném proudu a vy řešíte hlavně aktuální výsledky našeho týmu. Nám je to celé úplně jedno, protože se jedná o honění se na ledě za pryžovým pukem. Na hokej se raději podíváme z gauče a v nějakém hraném filmu, i když je třeba úplně debilní...

Martin Miko
Martin Miko 18.5.2019, 12:29

Je hokej ve filmu lepší?

V některých případech je opravdu mnohem lepší si pustit film o hokeji, než sledovat aktuální mistrovství světa. V následujícím článku si představíme hned 5 filmů, které vás budou bavit mnohem víc než aktuální turnaj, obzvlášť, pokud jste, stejně jako my, jakýkoliv sport odmítající a tuk nabírající líné bečky...

1. Šampióni (1992)

Emilio Estevez musí kvůli porušování dopravních předpisů odpracovat 500 hodin veřejně prospěšných prací. Za trest se stane hokejovým trenérem nejhoršího chlapeckého mužstva v okrese. On sám býval hokejistou a nese si s sebou trauma z dětství, které se snaží odčinit z pozice kouče. Během 90. let byly natočeny ještě další dva díly s podobnou zápletkou.

2. Mystery, Aljaška (1999)

V hlavní roli tohoto filmu se představí šerif aljašské vesnice Mystery, kterého baví hrát hokej stejně jako jeho vidlácké kamarády. Za zcela nepravděpodobných okolností se náhle objeví nabídka zahrát si proti New York Rangers. Trenérem amatérského klubu je místní soudce, kterého neztvárnil nikdo jiný než Burt Reynolds. Zápas je velmi vyrovnaný a jedním z komentátorů je i hokejová legenda Phil Esposito.

3. Youngblood (1986)

Tento snímek z 80. let popisuje příběh jakéhosi hokejového Rockyho, kterého ztvárnil Rob Love. Ve filmu se v jedné z hlavních rolí objeví i Patrick Swayze. Partu brankáře týmu Hamilton Mustangs se pro změnu ujme Keanu Reeves, a to jen díky tomu, že se v mládí věnoval univerzitnímu hokeji.

4. Goon (2011)

V tomto filmu si zahrál Sean William Scott, kterého všichni známe spíš jako Stiflera z oblíbených teenagerských komedií. Ten tu ztvárnil muže, který se shodou okolností stane ochráncem hokejistů, což v překladu znamená jen to, že mlátí lidi. Těšit se můžete na spousty pěstí na ledové ploše a stupidní vtipy hlavního hrdiny.

5. Hokejový zázrak (2004)

Velmi optimistický a motivační snímek z roku 2004, který popisuje skutečné události z roku 1980, kdy národní hokejový tým USA porazil Sovětský svaz na olympiádě. Role trenéra amerického týmu se ujal Kurt Russell, který byl za svůj výkon dokonce nominován na Zlatý glóbus. Tento film rozhodně doporučujeme.

A zde je 10 důvodů, proč je skvělé chodit s hokejistkou.

Podobné články

Doporučujeme

Další články