fb pixel V březnu do Egypta? Méně turistů a krásné počasí – G.cz
Vyhledávání

V březnu do Egypta? Méně turistů a krásné počasí

Zdroj: pixabay.com

Březen je ideálním obdobím, jak si spravit chuť po nepříjemné zimě. Sbalte se a vyrazte do některé z vyhlášených destinací, kde si užijete teplo, moře a klid. Takovou zemí je Egypt, o čemž vás nyní přesvědčíme.

Komerční sdělení 17.3.2023, 13:00

Egypt je destinací, kterou nabízí CK Blue Style a mnohé další. Země jako stvořená pro poznávání a relaxaci. Navíc, jaro je ideální nejenom díky příjemným teplotám, ale také vzhledem k omezenějšímu množství turistů. Poznejte v březnu Egypt do detailu, kdy jsou k tomu ty nejlepší podmínky.

Nezapomenutelná dovolená v Egyptě

Dovolená v Egyptě je jedinečná díky tomu, že může nabývat nejrůznějších podob. Pokud dáváte přednost čerpání nových životních sil a opravdové exotice, vyhlášené pláže pro vás budou jako dělané. Nacházejí se v podstatě u každého oblíbeného letoviska.

  • Pláž El Mahmya v Hurghadě

  • Pláž Sharm El Luli v Marsa Alam

  • Pláž Ras Um Sid v Sharm El Sheikh

Jestliže tíhnete spíše k poznávání, můžete se vydat do některého z měst. Je to například Káhira, Asuán, Alexandrie a ostatní. Egypt je velkou studnicí historických památek. Ty jsou v podstatě na každém kroku. Nahlédnout můžete do minulosti vzdálené stovky let. Za návštěvu stojí spousta překrásných míst.

  • Chrámový komplex v Karnaku

  • Pyramidy v Gíze

  • Luxorský chrámový komplex

  • Údolí králů a Údolí královen

Egypt, to není jenom pobřeží se zlatavým pískem. Jaro je z pohledu teplot ideální pro poznávání vnitrozemí, které má rozhodně co nabídnout. Vydat se mimochodem můžete i k přemíře přírodních zajímavostí. Co byste řekli třeba na Národní park Gebel Elba, Násirovo jezero nebo Národní park sv. Kateřiny na Sinajském poloostrově. Vhodně zvolený zájezd do Egypta je především zárukou spousty nezapomenutelných fakultativních výletů.

Navštivte Marsa Alam

Jak už bylo zmíněno, Egypt se pyšní přemírou krásných a dechberoucích letovisek. Jedním z nich je také Marsa Alam. Egyptský klenot, který vznikl z malé rybářské vesničky a dnes láká přemíru turistů. I okolí tohoto města je plné krásných míst stojících za návštěvu.

  • Mons Smaragdus

  • Korálové útesy

  • Národní park Wadi El Gemal

Když se rozhodnete navštívit Marsa Alam, znamená to, že se octnete na pobřeží. Kromě silného kulturního zážitku se můžete těšit také na výtečnou gastronomii. Nabízí se spousta rybích specialit, mořských plodů a tradičních egyptských jídel. V Marsa Alam si ukousnete od každého něco. Příjemné se pro vás stane hlavně počasí, protože březen bude pro objevování krás města a okolí zcela ideální.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články