V armádě i na koncertě Ortelu potkáte stejně homosexuálů jako na Prague Pride. Je to prostě jen festival, tak klídek – G.cz
Vyhledávání

V armádě i na koncertě Ortelu potkáte stejně homosexuálů jako na Prague Pride. Je to prostě jen festival, tak klídek

Zdroj: Facebook - Prague Pride

Začíná Prague Pride 2018. Další běžný týden, během kterého budou neheterosexuální lidé v Praze středem pozornosti v životech lidovců, Dělnické strany, kardinála Duky, zastánců tradičních hodnot, mužů, kteří se bojí přiznat, že se jim líbí kolega v práci a především médií, která nás budou o už tradičním pochodu, který se koná v rámci festivalu, informovat. Hlavním tématem letošní Prague Pride je rodina, protože rodina je základ státu.

Martin Miko
Martin Miko 7.8.2018, 12:00

Duhová hrdost

V pondělí začal již osmý ročník festivalu Prague Pride a vyvrcholí sobotním duhovým pochodem. Ten je každoročně trnem v oku všech zastydlých zastánců tradičních hodnot a pánbíčkářů, kteří se negativním postojem k celé akci chtějí jen zviditelnit v televizi. Skvělé pro pořadatele na tom celém je, že celkový počet návštěv na festivalu se každoročně zvyšuje. V roce 2017 festival navštívilo 85 000 lidí, dva roky předtím to bylo o 10 tisíc méně. Prague Pride roste a už dávno rozhodně není vnímán jako akce, kde se chtějí gayové a lesby předvádět v duhových plavkách a šílených maškarádách.

Prague Pride je o výstavách, diskuzích, konferencích, projekcích, divadelních vystoupeních, koncertech, mejdanech a především o otevírání tabuizovaných témat jako je život lidí a rodin, kteří jsou HIV pozitivní, boření mýtů o sexuálním obtěžování nebo problematice asexuality. V případě, že vás nezajímají diskuze o genderu, změně pohlaví nebo život homosexuálních žvířat, můžete se na to klidně vykašlat a plně se věnovat večírkům a doprovodným akcím. Přesně tak jako na jakémkoliv jiném festivalu.

Sobota 11. srpna proběhne jako obvykle ve znamení karnevalového Duhového průvodu, kterého se zúčastní desítky tisíc lidí. Ty nám připomenou, že lesby a gayové v České republice stále nemohou adoptovat ani si osvojit děti. Zároveň budou lidé, kteří si myslí, že registrované partnerství je totéž jako svatba, vyvedeni z omylu. Registrovaní partneři nemají nárok na spoustu právních záležitostí, které heterosexuální páry považují za běžné. Řeč je například o vdovském a vdoveckém důchodu nebo společném jmění partnerů.

Hlavně je ale průvod vrcholem kulturní akce, které se na pravidelné bázi koná ve všech moderních světových metropolích a znamená pár dní, kdy se budeme (nebo to k tomu alespoň vybízí) navzájem bezdůvodně nesnášet o něco míň než obvykle.

I běžný bílý heterosexuál si na akci jako je Prague Pride najde spoustu zajímavého programu. Dokonce si myslíme, že kdyby byl součástí programu i koncert Aleše Brichty nebo Richarda Krajča zdarma, dorazila by i spousta lidí, kterým je problematika práv homosexuálů úplně šumák a vůbec by neremcala.

A zde se přední čeští politici nestydí parazitovat na smrti našich vojáků.

Podobné články

Doporučujeme

Další články