V Americe je blaze? Dávno ne. V kvalitě života tuhle zemi zaslíbenou už předběhlo i Česko – G.cz
Vyhledávání

V Americe je blaze? Dávno ne. V kvalitě života tuhle zemi zaslíbenou už předběhlo i Česko

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Máte pocit, že se máme špatně, protože musíme ráno vstávat a chodit do práce? Tak to vás asi překvapíme; Česká republika se v kvalitě života umístila na 24. místě z celkového počtu 149 států, a tím předběhla dokonce i USA. Tohle určitě udělá našim proruským vlasteneckým občanům radost, protože jsme opět o krok před nimi.

Martin Miko
Martin Miko 18.9.2019, 10:59

Američané nám mohou jen závidět

Zní to neuvěřitelně, ale Česká republika patří mezi TOP 25 zemí světa s nejvyšší kvalitou života, jak uvedla společnost Deloitte, která sestavila tento žebříček společně s neziskovou organizací Social Progress Imperative. Důležité na této zprávě je, že jsme před Slovenskem a hlavně před USA. Slovensko skončilo na 35. místě. Na prvním místě se znovu umístilo Norsko následované Dánskem a Švýcarskem. Nejhůře jsou na tom ze všech 149 hodnocených států africké země.

Česko se sice posunulo v tabulce výš, ale bodově je na tom hůř než v minulém roce. Žebříček se sestavuje na základě indexu společenského rozvoje, který zahrnuje několik desítek kategorií. V roce 2018 měla ČR 84,66 bodů, zatímco letos to bylo 84,36 bodů. Podle hodnocení si naše země polepsila především v ekonomických ukazatelích.

Jelikož žijeme v sociálním státě se systémem, který rád rozdává, drží si Česko vysokou pozici v oblasti základních lidských potřeb pro všechny. Zároveň máme dobře dostupnou pitnou vodu a i pokrytí elektřiny je na dobré úrovni. Naopak jsme se zhoršili v přístupnosti informací občanům, což nás nepřekvapuje, a v kvalitě životního prostředí. To nás také nepřekvapuje, když se u nás dávají výjimky uhelným elektrárnám.

Nejhůř dopadly státy z Afriky jako je Eritrea, Čad, Středoafrická republika a Jižní Súdán.

Podle firmy Deloitte by svět, ve kterém by žilo 100 lidí, vypadal následovně. 89 z nich by mělo přístup k elektřině, 73 z nich k základním hygienickým zařízením, 63 by mělo příštup k vodě z vodovodu a polovina z nich by disponovala přístupem k internetu. A třetina z nich by žila na místě, které by bylo tolerantní vůči homosexuálům. Zajímavá statistika, která by nás měla donutit vážit si toho, co máme.

Objektivně si musíme říct, že tento žebříček nelže. Máme se tu skvěle. Je tu levné pivo. Obědvat v restauraci nás stojí hodinu práce v zaměstnání. Každý, kdo chce makat, může a nikdo nás tu za vlastní názor nezavírá do vězení, tedy alespoň prozatím.

A až se dnes tato zpráva objeví na Facebooku premiéra Andreje Babiše, pamatujte, že toto vysoké hodnocení není zásluhou naší vlády, nýbrž práce občanů, kteří i přes klacky, které jim zbytečná byrokracie nastavená státem hází pod nohy, pracují a dělají naši zemi lepším místem pro život. Takže bravo nám všem, obyčejným lidem!

A zde vás potěší, že bychom rovněž rádi ochutnali Beyond Meat.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu