fb pixel Útroby Budvaru na StreetView: projděte si pivovar z pohodlí svého monitoru – G.cz
Vyhledávání

Útroby Budvaru na StreetView: projděte si pivovar z pohodlí svého monitoru

Virtuálně se klackovat po ulicích, to už je stará doba. Nová přináší to, že můžete pronikat do stále většího množství budov.

Radek Kovanda
Radek Kovanda 15.7.2016, 17:35

Dnes už se můžete potěšit virtuální procházkou mnoha hotely, restauracemi či obchody nejen ve světě, ale i u nás. A k tomu přibývají i pivovary.

Číslo 121. Druhá mocnina prvočísla 11. Navíc i součet tří po sobě jdoucích prvočísel (37 + 41 + 43). Unikátní číslo, a tudíž i výročí.

Zatímco loni si českobudějovický Budvar nadělil ke 120. výročí spoustu velkolepých akcí (tedy hlavně pivařům než sobě), letošní nekulaté 121. výročí přináší nenápadnější a trochu ‚nerdovskou‘ novinku – na StreetView v mapách googlu už se teď nemusíte jen mlsně procházet kolem budovy pivovaru na ulici Karolíny Světlé v Budějicích, ale můžete pěkně potichu a bez placení proniknout dovnitř.

Nejdříve normálně vstoupíte z ulice přes vrátnici do návštěvnického centra...

A projdete kolem naleštěné varné nádoby...

Až na dvůr...

Odkud vede několik cest – třeba do varny...

Do ležáckých sklepů...

Nebo do lahvovny...

Nedostanete se samozřejmě úplně všude, přesto vám tahle zprostředkovaná návštěva pivovaru přinese zábavné prokrastinační chvilky, navíc ať jste kdekoli. Akorát že tomu stejně pořád něco scházízvuky, vůně a chutě. Cinkání tisíců lahví v lahvovně, vůně sladu a chmele ve varně a pivního chládku ve sklepích, no a samozřejmě pivo jako takové, nejlépe to právě stočené a nepasterované přímo v přilehlé restauraci (kterou si na StreetView můžete alespoň prohlédnout):

Ale jelikož teď už víte, do čeho jdete, nezbývá než se tam vypravit fyzicky. Porovnat virtuální realitu s tou opravdovou, všechno zvědavě okoukat a pak pít (degustace piva je samozřejmě součástí exkurze, kterou si můžete objednat ZDE.)

A ještě se podívejte, jak šel čas s pivními podtácky Budvaru.

Podobné články

Doporučujeme

Další články