fb pixel Já nemusím, já už ho vidím: 10 nejlepších vánočních reklam všech dob – G.cz
Vyhledávání

Já nemusím, já už ho vidím: 10 nejlepších vánočních reklam všech dob

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Vánoce jsou čas, kdy se markeťáci celého světa rozhodnou spolu navzájem soutěžit o to, kdo vytvoří nejlepší reklamu roku. Ať už se jedná o prasátko od Kofoly nebo Čtvrtníčkovy falešné soby, těchto 10 reklam patří mezi ty nejlepší krátké snímky, které kdy byly natočeny. Znáte je všechny?

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 26.12.2019, 16:32

1. Chuck Norris a T-Mobile (2010)

Tuzemský operátor se nechal inspirovat nesmrtelnými vtipy o představiteli Walkera, Texase Rangera a rozhodl se ho oslovit s natočením série vánočních reklam. Ku překvapení všech Norris nadšeně souhlasil, jelikož sám Vánoce miluje. Ze všech nám přijde nejpovedenější ta s bruslením a odkazem na legendární bitvu Norrise s Brucem Lee. Tu Chuck Norris neprohrál, jelikož nikdy neprohrává. Nikdy.

2. Elton John a John Lewis (2018)

Reklamy britského obchodního řetězce John Lewis patří pravidelně k těm nejlepším. Loni se společnost rozhodla oslavit životní dráhu Eltona Johna ve dvouminutové reklamě, která zároveň slouží jako upoutávka na životopisný film o této britské klavírní legendě. Elton John a Vánoce je geniální kombinace.

3. Petr Čtvrtníček a Vodafone (2006)

Vánoční reklamy Vodafonu patří každoročně k těm nejlepším – ať už se jedná o loňský příběh dvou bratrů nebo rozhovory vánočních smrčků. Nejlegendárnější je ale minimalistický klip s Petrem Čtvrtníčkem a falešnými soby. A vánoční dárek ve formě víkendových esemesek zadarmo je taky slušné retro.

4. Sainsbury‘s a Vánoční mír (2014)

Jeden z největších britských supermarketů vydal k příležitosti stoletého výročí od začátku první světové války jednu ze svých nejdojemnějších reklam, která připomíná události tzv. vánočního míru. Ten se odehrál na Vánoce 1914. Vojáci na obou stranách západní fronty na moment přerušili boje a společně spolu oslavili Vánoce.

5. Penny a osamělý dědeček (2017)

Starý pán se snaží po smrti své manželky oslavit Vánoce. Ale ať se snaží sebevíce, nedaří se mu to. Nakonec si na něj vzpomene holčička od vedle a věnuje mu na Vánoce svého plyšového medvídka. Krásná a přitom dojemná reklama od Penny je věnovaná všem, kteří tráví Vánoce o samotě.

6. Apple a Siri se Santou (2011)

I americký Santa potřebuje jednou za čas pomoct. Tentokrát mu pomůže virtuální asistentka Siri, která mu poradí, kam má letos doručit dárky. A taky mu vyřídí vzkaz od paní Santové, aby to s tím cukrovím letos nepřeháněl.

7. Sainsbury’s a kocour Mog (2015)

Další reklama od Sainsbury’s, tentokrát s nezbedným kocourem Mogem, který nedopatřením zničí anglické rodince Vánoce. Naštěstí se sousedi rozhodnou pomoci a všichni oslaví svátky společně. A Mog je nakonec považován za hrdinu. A poučení na závěr? Na Vánoce se máme s ostatními podělit.

8. Kaufland a Star Wars Vánoce (2015)

Německý Kaufland spojil vánoční svátky s premiérou sedmé epizody ságy Star Wars a natočil tak dojemnou reklamu, ve které se malý chlapec rozhodne darovat dívce ze sousedství vánoční dárek. A jelikož se stydí, převleče se za Stormtroopera. Oko nejednoho geeka nezůstalo suché!

9. Edeka a Dědovo překvapení (2015)

Jedna z nejoslavovanějších reklam současnosti vznikla pro německou Edeku. Dědeček je zklamaný, že na něj rodina na Vánoce opět zapomněla, a proto se ji rozhodne překvapit. Protože Vánoce se mají trávit s našimi nejbližšími.

10. Kofola a prasátko (2003)

„Já nemusím, já už ho vidím.“ Nejlepší vánoční reklama všech dob, která je s námi již od roku 2003. Komentáře netřeba.

Je fajn, že aspoň na ty Vánoce se dá na televizní reklamy koukat.

Podobné články

Doporučujeme

Další články