Útočník v nizozemském Utrechtu spustil palbu v tramvaji: Střelba má minimálně tři oběti – G.cz
Vyhledávání

Útočník v nizozemském Utrechtu spustil palbu v tramvaji: Střelba má minimálně tři oběti

Zdroj: Twitter

Nizozemsko šokoval v pondělí dopoledne útočník, který zahájil ve městě Utrecht palbu v tramvaji. Podle policie se mělo jednat o 37letého Turka Gökmana Tanise. Tři lidé přišli o život a několik osob bylo zraněno. Střelec je podle dostupných informací stále na útěku a policie po něm usilovně pátrá. Ve městě byl okamžitě vyhlášen nejvyšší stupeň teroristického ohrožení. Premiér Mark Rutte incident označil za znepokojivý, situaci se již věnuje krizový štáb.

Pavla Ksiazkiewiczová
Pavla Ksiazkiewiczová Aktualizováno 18.3.2019, 15:20

Motiv činu je zatím neznámý

K útoku došlo kolem 10:45, útočník začal pálit na tramvaj na náměstí 24 Oktoberplain a z místa činu uprchl. Podle výpovědí svědků je dost možné, že střelců bylo víc. Tři lidé svým střelným zraněním podlehli. "Možný teroristický motiv je součástí vyšetřování," napsala policie na Twitteru.

Policisté vyzvali obyvatele Utrechtu, aby se nepřibližovali k náměstí a nechali je dělat jejich práci. "Muž začal divoce střílet,“ sdělil jeden ze svědků zpravodajské stanici NU.nl.

Nad městem krouží vrtulníky a byl vyhlášen nejvyšší stupěň teroristického ohrožení. Radnice vyzvala obyvatele, aby neopouštěli domovy.

A tady čtěte, proč se ve čtvrtek vypne česká verze Wikipedie.

Podobné články

Doporučujeme

Další články