fb pixel Upřímnou soustrast řidičům: Třetina D1 se bude v létě opravovat, ale nezoufejte! V koloně dostanete vodu, slibuje Kremlík – G.cz
Vyhledávání

Upřímnou soustrast řidičům: Třetina D1 se bude v létě opravovat, ale nezoufejte! V koloně dostanete vodu, slibuje Kremlík

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Když si spočítáte, že z pražského Chodova do Brna to máte zhruba nějakých 190 kilometrů a dozvíte se, že v létě budou probíhat opravy na 65 kilometrech z toho, vyjde vám, že třetina dálnice D1 bude v létě stát. Do toho si připočtěte nějakou tu dopravní nehodu nebo rozbité auto. Co z toho plyne? Léto v kolonách a možná i rezignace nebo nájemná vraždy ministra dopravy Vladimíra Kremlíka (ANO).

Martin Miko
Martin Miko 14.6.2019, 13:27

Třetina D1 se bude opravovat

Vypadá to, že na dálnici D1 budou mít řidiči o zábavu postaráno. Po celé třetině této cesty mezi Prahou a Brnem, tedy na zhruba 65 kilometrech, budou probíhat opravy. To v překladu znamená desítky hodin promarněného času, o který přijdou řidiči, kteří se budou chtít dopravovat po jedné z nejfrekventovanějších dálnic v Česku. D1 je dlouhodobým postrachem motoristů a v tuzemsku snad neexistuje žádný řidič, který by s ní neměl špatné zkušenosti. Lidé to samozřejmě dávali ministerstvu do a především jeho někdejšímu šéfovi Ťokovi už mnohokrát najevo skrze sociální sítě. Obzvlášť, když se ukázalo, že se v Česku v roce 2018 postavilo pouze 4 kilometry dálnic.

Současný ministr dopravy Vladimír Kremlík (ANO) v rozhovoru pro Lidové noviny prohlásil, že by byl rád, kdyby se čekání na D1 zlidštilo. Řidiči prý budou o opravách mnohem více informováni v médiích, aby měli šanci se zácpě vyhnout. Ovšem když potřebují jet z Brna do Prahy nebo nazpět autem, tak se kolony stejně nevyvarují, protože je to jediná dálnice, která tam vede. A tak ministr rovněž slíbil lidem, kteří na cestě uvíznou, že by jim mohli lidé na motorkách rozvážet vodu. Možná by bylo fajn, kdyby lidé vezli na motorkách třeba i toitoiky.

K opravdovým kolapsům však může dojít v případě dalších mimořádných oprav, dopravních nehod nebo například pravidelné údržby. V těchto případech si do auta připravte dostatečné zásoby jídla a pití, časopis a pro případy nouze i toaletní papír.

Štve vás, že opravy D1 jsou nekonečné a taky nechápete, jak je tohle vůbec možné? Zkuste si někdy zajet do Německa. Tam by se tohle nestalo.

A zde je 7 odporných zvyků českých řidičů, které nás na českých silnicích nejvíc vytáčí.

Podobné články

Doporučujeme

Další články