Upálení pilota: všechno je jinak

Obrázek uživatele Ivan Brezina
05.02.2015, 09:45
Může být děsivá smrt v plamenech i k něčemu dobrá?

Čeští antiislámští xenofobové typu Martina Konvičky, Jiřího X. Doležala nebo Tomia Okamury nám předkládají k uvěření následující obraz:

V Iráku a Sýrii vznikl Islámský stát (ISIS). Je to zárodek budoucího celosvětového chalífátu, který nadšeně podporují všichni muslimové světa. Vidíte? Tady je mapa, jak bude Evropa a okolí vypadat za pár let:

Ve většině evropských zemí jsou dnes muslimské menšiny – zrádcovská pátá kolona, která konspiruje proti západní demokracii a čeká na příležitost, jak nás ovládnout a zotročit. Tihle ‚naši‘ muslimové se k nám během let postupně vetřeli. Dnes tleskají ISIS a spolu s občany islámských zemí chystají naši zkázu. Za pár let budou všude včetně Prahy mešity. Kdo se muslimům nepodřídí a nepřijme islám, dostane oranžový oblek a bude podřezán stejně jako západní rukojmí ISIS…

Vyděsilo vás to? Bojíte se, že na Staroměstském náměstí v Praze za pár let vypuknou popravy ‚nevěřících‘? Všechno je úplně jinak.

Mediální obraz muslimů se především závratně liší od reality. Naprostá většina z nich jsou zbožní, pohostinní a mírumilovní lidé. Kvůli víře nikoho zabíjet nechtějí, a když vás potkají, potřesou vám rukou a pozvou vás na čaj (v různých islámských zemích jsem prožil celkem asi tři roky). Problém je, že antiislámští fanatici typu Konvičky, Doležala nebo Okamury živého muslima nikdy neviděli. Islám znají jen z dobrodružných knih Karla Maye a bojují jen s falešnými představami ve svých hlavách.

Čtyři důkazy

Muslimové navíc ani zdaleka nejsou jednolitá masa, ale velmi různorodá skupina, kterou nespojuje nic jiného než víra v Alláha. Mezi sebou navzájem mají mnohem víc problémů a mnohem větší spory, než jsou jejich ‚výhrady‘ proti nám, z jejich pohledu nevěřícím. Už když vznikl Islámský stát (ISIS), dávala řada islámských zemí jasně najevo, že je to jen banda teroristů, kteří s islámem nemají nic společného a kteří ostatní světové muslimy nereprezentují. Minimálně čtyři důkazy byly nepřehlédnutelné:

1.

Proti ISIS začali bojovat šíitští muslimové z východního Iráku, kteří k tomu dokonce založili milice. Je to logické – ISIS se přihlašuje k extrémní formě sunnitského islámu, který šíity považuje za odpadlíky od víry. Bojovníci ISIS na dobytých územích šíity zabíjeli ,a ti se jim proto začali bránit.

2.

Proti ISIS začali bojovat Kurdové, mezi nimiž jsou jak šíité, tak sunnité.

3.

Do mezinárodní koalice proti ISIS se zapojil nejen převážně šíitský Írán, ale i většinově sunnitské státy jako třeba Jordánsko nebo Spojené arabské emiráty (SAE). Mediálně nejviditelnějším důkazem se stala pilotka stíhačky Miriam Mansúriová (SAE), která vzlétla do bojů proti ISIS. Psali jsme o ní ZDE.

4.

Čistě statisticky ISIS nezabíjí ‚nevěřící‘, nýbrž hlavně muslimy. Bojovníci ISIS sice vraždí i jezídy a podřezávají západní rukojmí, ale zdaleka největší část jejich obětí tvoří islámští obyvatelé Iráku a Sýrie. A pozor – většinou nejde o ‚odpadlické‘ šíity, ale o ‚souvěrce‘ sunnity. Viz třeba ZDE.

Co se teď změnilo?

Vypadá snad takhle údajná „celosvětová muslimská jednota“ proti Západu? Kdyby byl ISIS zárodkem budoucího celosvětového muslimského chalífátu, platil by snad některý z těch čtyř bodů? A teď se navíc staly další dvě věci, které české antiislámské fanatiky usvědčují ze lži:

1.

Na svobodu se dostal francouzský novinář Didier François, který v zajetí Islámského státu strávil deset měsíců (viz ZDE). Prohlásil, že bojovníkům ISIS vůbec nejde o islám, ale o politiku: tedy o ovládnutí co největšího území a o peníze. Jsou to obyčejní zloději a vrazi, kteří korán používají jen jako vznešenou božskou zástěrku pro přízemní špinavé cíle. Není to tedy džihád, ale ‚normální‘ dobyvačná válka. Spojovat ISIS s islámem je asi stejně nesmyslné, jako kdyby chtěl někdo tvrdit, že Hitlerovi šlo ve 2. světové válce o šíření křesťanství.

2.

Bojovníci ISIS upálili jordánského pilota Maáze Kasásbu. Barbarský čin odsoudily vlády většiny zemí Perského zálivu i nejvýznamnější sunnitští teologové včetně šejka Ahmada Sabaha, velkého imáma z káhirské univerzity Al-Azhar (ZDE). Upálení pilota odsoudil i Ijád Madami, předseda mezinárodní Organizace pro islámskou spolupráci sdružující 57 muslimských zemí. ISIS tak proti sobě definitivně poštval celý muslimský svět.

Pokud může děsivá smrt pilota v plamenech něčemu prospět, pak je to poznání, že je všechno úplně jinak, než jsme si mysleli. Muslimové nestojí po boku ISIS proti Západu, ale naopak to jsou naši spojenci proti radikálním islamistům. Proč se bát rozpínavosti Islámského státu, když to vlastně žádný „islámský stát“ není a když ho odsuzuje naprostá většina islámského světa?


Komentáře

Doporučeno pro vás