Umírající ČSSD se hlásí o slovo: Rozdavačná Jana Venezuela Maláčová se pochlubila, kolik už jako ministryně utratila – G.cz
Vyhledávání

Umírající ČSSD se hlásí o slovo: Rozdavačná Jana Venezuela Maláčová se pochlubila, kolik už jako ministryně utratila

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Ministryně Maláčová se na svých sociálních sítích veřejně pochlubila tím, kolik za poslední rok své práce stihla rozdat peněz z cizího. A že se jí daří! Lidem, kteří rádi nastavují dlaně, navíc kromě rekapitulace dosavadního utrácení prozradila, na co se budou moct v budoucnu těšit. Otázkou je, kdo tohle všechno zaplatí.

Martin Miko
Martin Miko 6.8.2019, 11:32

Pochlubila se rozdáváním z cizího

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) je jasným důkazem toho, že lidem v Česku chybí socialismus. Od dob komunismu mají totiž Češi naučené, že je správné, když se o ně stát hmotně postará, a tak se nemůžeme divit, že když se Maláčová pochlubí, komu co rozdala, lidé budou reagovat. Co se Maláčové podařilo za rok ve funkci ministryně práce a sociálních věcí? Především nic neušetřit, ale naopak rozdat na všech frontách.

„Je tomu rok, co jsem se stala ministryní práce a sociálních věcí. Slíbila jsem vám, že budu dělat tvrdou sociálnědemokratickou politiku. A když se ohlédnu zpátky, můžu říct, že se mi to podařilo,“ napsala Maláčová na svůj Facebook. Komu všemu bylo naděleno? Seniorům byl zvýšen důchod až o 900 korun, zaměstnanci se dočkali zvýšené minimální mzdy a znovuproplacení prvních tří dnů nemocenské a maminky a těhulky se dočkaly zvýšené rodičovské. To v překladu znamená, že se rozdala spousta miliard korun. Kde se ty peníze vezmou? O tom už Maláčová na svém Facebooku nenapíše.

Proč se Maláčová nepochlubila tím, že vláda zvýšila daně na mnoha frontách? Například spotřební daň lihu stoupne o 13 %, cena cigaret se zvýší až o 13 korun, sazba u hazardních her by měla rovněž stoupnout. Stát zdaní i segment pojišťovnictví, zemního plynu, a dokonce zvýší i poplatek za vklad do katastru nemovitostí. Na úkor tohoto zdražování mohly proběhnout tyto sociální výmysly, které stejně ČSSD nepomohou k nákupu voličů, jak nás přesvědčily poslední volby.

Říká se, že když někomu podáte prst, tak vám ukousne ruku. A ona je to tak trochu pravda. Stačí si přečíst diskuzi pod tímto facebookovým chlubením a pochopíte, že prostý lid nebude spokojený nikdy. Někteří si stále myslí, že by minimální mzda měla být větší, že stát sice zvýšil důchody, ale naopak ubral na příspěvcích na bydlení, že všichni nedostali stejně přidáno a že lidé nemají kde bydlet... Když si to člověk přečte, má pocit, že tohle rozdávání je úplně zbytečné, a že by lidé psali to stejné v diskuzích, i kdyby dávky a důchody neexistovaly. Možná by bylo opravdu lepší dát davu prut a naučit ho rybařit, než mu pořád cpát pod nos rybí prsty.

A zde vás asi nepřekvapí, že milovníka halal kebabů a mešit chtějí vyhodit z vedení pražské SPD.

Podobné články

Doporučujeme

Další články