fb pixel Ukradený Silvestr! Němci chtějí zakázat ohňostroje kvůli muslimům. Kde to skončí? – G.cz
Vyhledávání

Ukradený Silvestr! Němci chtějí zakázat ohňostroje kvůli muslimům. Kde to skončí?

Místo knedlo-vepřo-zelo bude už jen knedlo-zelo?

Ivan Brezina
Ivan Brezina 18.12.2015, 11:05

„Němci zvažují zákaz ohňostrojů. Mohly by prý uprchlíkům připomenout válku,“ píše iDnes. Omezení silvestrovských rachejtlí a petard navrhují němečtí Zelení, tedy politická strana, která je v celé Evropě smutně proslulá jako političtí korektníci, chaoti a rozvraceči tradičních hodnot.

Omezení ohňostrojů ale žádá i braniborský svaz měst a obcí, a to zejména s ohledem na tisíce uprchlíků, kteří nyní žijí v německých městech. Podle předsedy svazu Karla-Ludwiga Böttchera mohou hlasité exploze běžencům znovu připomenout trauma, kterým prošli během války ve své vlasti, a mohou zhoršit jejich duševní zdraví.

Připomíná mi to„vyčuranost“ jednoho kolegy novináře, který začátkem 90. let podle stejné logiky vyžebral modrou knížku (tehdy byla v Česku ještě povinná vojenská služba). U odvodu tvrdil, že jako válečný zpravodaj prošel různými ozbrojenými konflikty od Balkánu po Čečensko, a že ho proto zbraně nadměrně stresují. Vojáci mu to sežrali a zprostili ho vojny s odůvodněním, že je „ jedinec stigmatizovaný válkou“.

A přitom třeba tenhle ohňostroj je prostě nádherný:

Legrace ale končí ve chvíli, kdy si uvědomíte, jak moc už uprchlíkům ustupujeme. Některá západní města omezují veřejné oslavy Vánoc, které prý „urážejí muslimy“. Studentkám středních škol se doporučuje nenosit krátké sukně, aby v uprchlících z jiné kultury přístupu k ženám „nevzbuzovaly sexuální touhy“. Ve školních jídelnách se přestávají vařit jídla z vepřového masa (aby nějaké muslimské dítě náhodou nepozřelo „nečistý“ pokrm) a ve školách se přestávají číst pohádky o prasátkách.

Vyklízíme pozice, ustupujeme a stahujeme se – přesto, že my jsme v Evropě doma. A přitom by to mělo být přesně obráceně: „Chcete tu najít přechodný azyl? Dobře, ale platí tu evropská pravidla. Pokud se vám to nelíbí, vraťte se, odkud jste přišli!“

Německý zákaz ohňostrojů nás přivedl na další nápady, jak by se měl uprchlíkům usnadnit život v Evropě:

1. Přidělení luxusních vil

Uprchlíci jsou stresování vzpomínkami na bídné podmínky, ve kterých žili ve svých domovských zemích. Tomu je třeba zamezit.

2. Zákaz uniforem

Vojáci, revizoři, bezpečnostní služby, policisté, ti všichni uprchlíkům připomínají válku.

3. Zákaz křížů a křížků

Na kostelech, na krku křesťanů, na sanitkách, na hřbitovech… Proč by se na to muslimové měli v Evropě dívat?

4. Ostranění obrazů a soch

Islám zakazuje zobrazování živých tvorů, protože to uráží Alláha. V Evropě je proto třeba zakázat fotografie, umělecké galerie a sochy, aby se u nás „hosté“ cítili dobře. Začněme rozbitím výzdoby pražského Karlova mostu a pokračujme spálením obrazů Národní galerie.

5. Zrušení neislámských svátků

Vánoce, Velikonoce, výročí upálení Jana Husa, 28. říjen, to všechno je třeba zrušit. Uprchlíky to zbytečně mate – slavit je přece třeba hlavně ramadán.

Máte další tipy, co by se kromě ohňostrojů mělo zakázat a zrušit? Napište to dole do diskuse pod článkem.

Anketa

Jaký je váš vztah k ohňostrojům?

Anketa se načítá...

A TADY si přečtěte, proč se SKUTEČNĚ bát islámu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články