fb pixel Proč se SKUTEČNĚ bát islámu? Zažijte intelektuální orgasmus! – G.cz
Vyhledávání

Proč se SKUTEČNĚ bát islámu? Zažijte intelektuální orgasmus!

Kritika muslimů je lepší než sex! Po přečtení tohoto článku nebudete stejní jako předtím.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 16.12.2015, 17:50

Pokud g.cz čtete pravidelně, asi jste si všimli, že často hájím muslimy a islám. Pozor, ne Islámský stát (což je teroristická organizace!), ale náboženství, kterému věří asi 1,7 miliardy lidí. Proč to dělám? Mezi muslimy jsem na desítkách cest prožil asi tři roky života a nikdy s nimi neměl negativní zkušenost. Právě naopak – od Turecka po Indonésii jsem se setkal jen s pohostinností, vstřícností a otevřenými srdci přátelských lidí, kteří se pětkrát denně klaní směrem k Mekce.

To ale samozřejmě neznamená, že bych islám vychvaloval, propagoval a omlouval. Jako agnostik vidím i stinné stránky, které má stejně jako jakákoli jiná víra. Zásadně mi ale vadí hloupost, primitivnost a vulgarita české diskuse o islámu. „Odborníkem“ na muslimy je tu každý trouba ze 4. cenové, který je zná leda tak z dobrodružných knížek Karla Maye.

Čeští islamobijci živého muslima nikdy neviděli a když posloucháte takového Martina Konvičku nebo Jiřího X. Doležala, běží vám za ně po zádech mráz trapnosti. Stejně jako při poslechu téhle vrcholně blbé kolovrátkovité veršovánky ortelových bezmozků:

Tím zajímavější je pak setkání s inteligentními a vzdělanými kritiky islámu, kteří tuhle víru opravdu znají a jsou schopni ji vidět v souvislostech. Třeba takový Bill Warner – americký matematik a fyzik, který se v rámci “hobby” islámem zabývá už přes čtyřicet let (založil think-tank Centrum pro studium politického islámu).

Warnerovy brilantní, věcné, logicky seřazené a přesně zacílené námitky proti muslimské víře je radost poslouchat už proto, že jsou vnitřně obohacujícím intelektuálním výkonem. Prožíval jsem u nich stejnou slast z objevování a promýšlení, jako při čtení knihy Boží blud britského evolučního biologa Richarda Dawkinse.

V říjnu 2014 Warner navštívil Českou republiku. Proslovil přednášku v Brně – podívejte se na ni:

Warnerovo vystoupení v pořadu Události, komentáře České televize si pusťte ZDE (od 7:55). Jeho polemika s islámem je lepší než detektivka a lepší než šachy. Je dokonce víc vzrušující než sex s krásnou muslimkou v mešitě během bohoslužby (což jsem ale bohužel nikdy nezkoušel). Tok myšlenek a způsob argumentace vás pohltí a vtáhne podobně jako napínavý film.

Když Warnerovo povídání skončí, už nikdy nebudete stejní jako dřív. Změní vás to a donutí vás to začít se na islám dívat jinak. Ne ho po ortelovsku nenávidět, po konvičkovsku se ho bát nebo se mu po doležalovsku posmívat. Na rozdíl od téhle primitivní české protimuslimské sebranky není Warner žádný xenofob, hlupák ani primitiv. Předkládá argumenty, myšlenky a informace. Nutí přemýšlet, porovnávat a vytvářet si názory vlastní hlavou.

Jak by řekl klasik: „A vo tom to je!“

Anketa

Jaký je váš vztah k islámu?

Anketa se načítá...

A TADY máte 11 důvodů, proč je Turecko lepší místo k životu než Česko.

Podobné články

Doporučujeme

Další články