fb pixel Učitel kontra vraždy a korupce: ČT nasazuje polský seriálový hit, v hlavní roli s hereckou superstar Maciejem Stuhrem – G.cz
Vyhledávání

Učitel kontra vraždy a korupce: ČT nasazuje polský seriálový hit, v hlavní roli s hereckou superstar Maciejem Stuhrem

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Seriál Učitel, to je nový uhlík, který 7. února přidá Česká televize do ohně televizní zábavy. Nasazuje totiž první sérii polského seriálového hitu, v němž se varšavský kantor dostává na venkov, kde musí řešit věci dalece přesahující jeho obor. Hlavním tahounem populárního pořadu je polská herecká superstar Maciej Stuhr v titulní úloze.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 6.2.2020, 10:03

Detektiv za katedrou

Pawel Zawadzki je mladý varšavský učitel, kterého práce zavane do malého polského městečka Dobrowice. Místo poklidného přednášení látky znuděným středoškolákům se ale Pawel setkává s korupcí, mafií a dokonce i vraždou - jednoho z jeho studentů totiž najdou mrtvého. Venkovská policie ale případ nevyšetřuje zrovna ideálně, a tak se kantor pouští do vyšetřování na vlastní pěst.

Taková je premisa první, desetidílné řady polského seriálového hitu Učitel. 7. února jej začíná dávat Česká televize. Krimi série režiséra Łukasze Palkowského byla u našich severo-východních sousedů tak úspěšná, že se dočkala ještě osmidílného pokračování. Atmosférický thriller táhne diváky především díky uvěřitelným detailům a dialogům, svou roli v popularitě pořadu ale jistě sehrál i představitel titulní role Maciej Stuhr.

Ten totiž momentálně patří k asi nejoblíbenějším polským hercům své generace. Stuhr se narodil roku 1975 v Krakowě a začínal jako komik. Proslavily ho především imitace jeho slavných kolegů, například Gustawa Holoubka, a tak se postupně dostal až k filmům a seriálům. Je podruhé ženatý, má dvě děti a aktivně se angažuje v zájmech polské LGBT komunity, stojí mimo jiné za projektem Kampania Przeciw Homofobii, která prosazuje rovná práva gayů.

Maciej původně vystudoval psychologie, herectví má ale tak trochu v krvi - jeho otcem je totiž slavný polský herec a režisér Jerzy Stuhr, kterého si rozhodně pamatujete z hlavní role filmu Sexmise:

Stuhr starší si zahrál také v komedii Kingsajz nebo po boku Julie Delpy v bílé části slavné série Krzysztofa Kieślowského Tři barvy. Nejvíce populární byl v 90. letech. Slibně rozjeté kariéry se rozhodl využít a vyzkoušel si režii. Jeho nejoceňovanějšími počiny jsou filmy Milostné příběhy, Týden ze života muže a Velké zvíře. Zajímavostí je jistě i to, že se Jerzy Sturh velmi rád věnuje dabingu - v polské verzi Shreka namluvil otravného oslíka.

Další strana

Podobné články

Doporučujeme

Další články