fb pixel Tuhle melodii už jste někde slyšeli: 6 hitů, které by nikdy nevznikly bez kapely Queen – G.cz
Vyhledávání

Tuhle melodii už jste někde slyšeli: 6 hitů, které by nikdy nevznikly bez kapely Queen

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Filmový trhák Bohemian Rhapsody hýbe světem. Skvělé herecké výkony, parádní výprava, lidé i recenzenti jsou nadšeni a kinosály plné. Queeni jsou prostě zásadní, a to i pro hudbu, která vznikla po nich. Mnozí umělci a producenti i několik desítek let po vydání queeních songů sahají po jejich tvorbě a „půjčují“ si od nich melodie i celé samply. Bez téhle bandy byna svět nikdy nepřišly stovky dalších zásadních písniček, my jsme jich vybrali šest.

Martin Miko
Martin Miko 7.11.2018, 13:32

1. Vanilla Ice – Ice Ice Baby (1990)

V této oblíbené rapové skladbě se skrývá legendární basová linka, která původně patří kapele Queen a Davidovi Bowiemu a jejich společné skladbě Under Pressure z roku 1981. Kvůli této „vykrádačce“ byl dokonce veden i soudní spor, který samozřejmě vyhrála kapela Queen.

2. Ice Cube – When Will They Shoot? (1992)

V americkém hip hopu v 90. letech nebylo samplování melodií a zvuků ze známých písní nic neobvyklého. V podstatě se jednalo a dodnes jedná o jednu z nejčastějších metod při tvorbě nové muziky. I kapela Queen se inspirovala u předchozí generace muzikantů. V písni od rappera Ice Cubea s názvem When Will They Shoot? se objevují ikonické bicí s tlesknutím, které jsou hlavním motivem písně We Will Rock You.

3. Nine Inch Nails – Head Like a Hole (1990)

Industriální kapela Nine Inch Nails si v roce 1990 vypůjčila od kapely Queen zvuk bicích, a to konkrétně z písně Body Language z roku 1982.

4. Franz Ferdinand – No You Girls (2009)

Skotská indie rocková kapela Franz Ferdinand na své třetí studiové desce z roku 2009 využila hudební přechod v písni No You Girls, který použili Queeni v písni Good Old-fashioned Lover Boy z roku 1976. Při poslechu určitě poznáte podobnost.

5. Wiz Khalifa – Phone Numbers (2011)

Ačkoliv se to nezdá, současní hudební producenti se často uchylují do minulosti. Důkazem je skladba Phone Numbers od Wiz Khalify, ve které zní kytarový riff z písně We Are The Champions z roku 1977.

6. Ed Rush – Bludclot Artattack (1993)

Kapela Queen zaujala i tvůrce elektronické muziky. Drum and bassová legenda Ed Rush si na začátku 90. let vypůjčila zvuk ze soundtracku k filmu Flash Gordon z roku 1980, který si vzala na starost kapela Queen.

A zde je 7 věcí, které jste nevěděli o Leonardu Cohenovi.

Podobné články

Doporučujeme

Další články