Tučný čtvrtek v pražských restauracích: Víme, kde se před dlouhým půstem nadlábnete k prasknutí – G.cz
Vyhledávání

Tučný čtvrtek v pražských restauracích: Víme, kde se před dlouhým půstem nadlábnete k prasknutí

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Dnes se můžete pořádně nacpat a nemusíte z toho mít žádné výčitky. Je totiž tučný čtvrtek! Ale moc se neradujte, za týden touhle dobou už budeme až do Velikonoc držet půst. Pojďme se podívat, kde si v Praze můžete bezostyšně namastit kníry.

Václav Roman
Václav Roman 28.2.2019, 13:14

Jíst se musí!

Traduje se, že by se člověk měl na tučný čtvrtek pořádně najíst a napít, aby na následující čtyřicetidenní období půstu, mělo tělo kde brát. Tučný čtvrtek je svátek pohyblivý a odvíjí se od toho, kdy jsou daný rok Velikonoce. Den, kdy je obžerství povoleno, letos připadl na poslední únorový den a řada restaurací se na to dobře připravila.

Nejenže navýšila stav zásob, aby se nestalo, že se hosté budou muset postit předčasně, ale především vybrousila své jídelní lístky a přihodila velká lákadla. Nabízí se například bůček jako předkrm na účet podniku, který je možné zapít dvojitým panákem. Jednotlivé gastronomické perly spojené s tučným čtvrtkem nabízíme v následující galerii:

Kdy je půst?

Tučný čtvrtek je vlastně jedním z vrcholů masopustu, který začal už po Třech králích a nyní se blíží pomalu ke svému konci. Nejbujařejší veselí můžeme očekávat o víkendu, kdy se budou konat různé masopustní akce.

A jak je to s tím půstem? Nechceme strašit, ale postní doba začíná už na Popeleční středu, která letos připadá na 6. března. To masopust skončí a maso bude muset až do Velikonoc pryč. Ideální způsob, jak si za šest týdnů vyčistit tělo.

Nechme se překvapit, jestli restaurace začnou od příští středy nabízet postní menu. Myslíme si, že ne, protože to pro ně není tak marketingově výhodná příležitost jako dnešní tučný čtvrtek.

A zde si můžete přečíst o 7 českých političkách, které nás bolí víc než Volný a Okamura dohromady.

Podobné články

Doporučujeme

Další články