fb pixel Trump má další problém, prezidentův syn a zeť se měli scházet se zástupci Ruska kvůli kompru na Clintonovou – G.cz
Vyhledávání

Trump má další problém, prezidentův syn a zeť se měli scházet se zástupci Ruska kvůli kompru na Clintonovou

Donald Trump řeší další problém. Jeho syn Donald junior a zeť Jared Kushner se měli sejít s ruskou advokátkou kvůli kompromitujícím materiálům na Hillary Clintonovou. Ti schůzku potvrzují, o Clintonové ale prý vůbec nebyla řeč.
Zdroj: cnn.com

Americký prezident Donald Trump je často napadán za to, že má až moc blízko k Rusku. Rusové mu dokonce měli dopomoci i ke zvolení. List New York Times nyní přichází s obviněním, že se jeho syn Donald junior spolu se zetěm Jaredem Kushnerem měli scházet s ruskou právničkou, která jim měla dodávat kompromitující materiály na Hillary Clintonovou. Ustojí Trump nové obvinění?

Jan Palička
Jan Palička 10.7.2017, 16:35

Jedním z nejčastějších argumentů kritiků amerického prezidenta Donalda Trumpa je jeho osočování z toho, že je až příliš nakloněn Rusku. Mnozí ho dokonce označují za loutku ruského prezidenta Vladimíra Putina a prohlašují, že nebýt ruské pomoci, Trump by vůbec nevyhrál volby. Nové důkazy, které by měly tuto kritiku potvrdit, přinesl americký list New York Times.

Podle novinářů mělo v loňském roce těsně poté, co Trump zvítězil v republikánských primárkách, dojít v jeho mrakodrapu Trump Tower k utajovanému setkání s ruskou právničkou Natalií Veselnitskajovou. Setkání se neměl účastnit sám Trump, ale jeho nejstarší syn Donald junior spolu s manželem jeho dcery Ivanky Jaredem Kushnerem. Zároveň s Trumpovými rodinnými příslušníky měl být schůzce přítomen i tehdejší šéf Trumpovy kampaně Paul Manafort.

Ke schůzce mělo podle New York Times dojít za účelem toho, že advokátka Veselnitskajová nabízela Trumpovi kompromitující materiál na jeho protikandidátku Hillary Clintonovou. Trump i jeho syn a zeť potvrdili, že ke schůzce došlo. Důrazně však popírají, že by mělo jít o jakékoliv získávání špíny pro účely volební kampaně. S právničkou měli řešit případné obnovení zrušeného programu na podporu ruských sirotků a jejich adopci Američany.

Donald Trump junior přiznává, že na Veselnitskajovou dostal kontakt od společného známého a sešel se s ní stejně, jako se v té době sešel s desítkami lidí, kteří projevili zájem o kampaň jeho otce. Co se kompromitujících informací na Clintonovou týče, udává Trump junior, že o ní vůbec mluvit neměli, nicméně Veselnitskajová sama téma vytáhla, ale říkala takové nesmysly, že jim zbylí účastníci vůbec nevěnovali pozornost.

Trump se mezitím v minulém týdnu na summitu G20 vůbec poprvé sešel s ruským prezidentem Vladimírem Putinem. I zde padla otázka na ruské zásahy do amerických voleb, které Putin kategoricky odmítal. Trump nicméně během setkání rozhodně nepůsobil jako nějaká Putinova loutka, naopak dovedl být ke svému ruskému protějšku i kritický. To, že obvinění New York Times tedy padnou na úrodnou půdu a otřesou Trumpovou pověstí, je tak krajně nepravděpodobné. Ostatně Trump ustál už mnohem větší skandály.

Zde si můžete připomenout, jak vlastně probíhalo Trumpovo setkání s Putinem a co spolu prezidenti řešili.

Podobné články

Doporučujeme

Další články