fb pixel Trpaslíci mezi námi aneb 6 slavných liliputů, kteří vydělávají víc než vy – G.cz
Vyhledávání

Trpaslíci mezi námi aneb 6 slavných liliputů, kteří vydělávají víc než vy

Zdroj: Snowborďáci

Nanismus (do českého jazyka byl dříve překládán jako trpaslictví) patří mezi takzvané poruchy růstu. Jde o stav, kdy je utlumen růst a mineralizace kostí lidského těla a jedinec už od dětství dosahuje oproti svým vrstevníkům menší výšky. I malí lidé však dokážou velké věci, a proto vám přinášíme seznam nejúspěšnějších liliputů současné popkultury.

Martin Miko
Martin Miko 21.6.2018, 08:30

1. Peter Dinklage

Velmi úspěšný herec, kterému se podařilo prorazit nejen díky seriálu Hra o trůny, za který obdržel cenu Emmy i Zlatý glóbus za nejlepší vedlejší roli. Kromě herectví se však věnuje i dabingu. Jeho hlas jsme mohli zaznamenat ve filmech Angry Birds nebo Doba ledová. Jeho poslední výraznou rolí byla role zamilovaného komplice ve filmu Tři billboardy kousek za Ebbingem.

2. Verne Troyer

Všichni ho známe spíše pod přezdívkou „Mini-V“. Jedná se oficiálně o nejmenšího herce na světě, jelikož měří pouhých 81 centimetrů. Od poloviny 90. let se však pravidelně objevoval v mnoha filmech a seriálech, avšak vždy ve vedlejších rolích a „štěcích“. Všichni si ho nejvíce pamatujeme ze série komedií Austin Powers, kde si zahrál zmenšený klon doktora Zlouna.

3. Paklíč a Pačes

Dva legendární strážci klíčů, bez kterých by nemohl legendární pořad Pevnost Boyard fungovat, se proslavili už v devadesátých letech tím, že soutěžícím pomáhali s navigací po pevnosti a zároveň hlídali klíče od komnat s nástrahami. Paklíč se civilním jménem jmenuje André Bouchet a civilní jméno Pačese zní Anthony Laborde. Před šesti lety se dokonce objevili i v české verzi této populární soutěže.

4. Richard Krajčo

Pravděpodobně nejoblíbenější český trpaslík, který se kromě skládání nelogických textů věnuje politice. Naposledy se nechal uplatit stranou ANO, ale předtím podporoval i jiné strany. V létě pořádá Kryštof Kemp, který se dostal na seznam míst, kde byste rozhodně svou ženu neměli žádat o ruku. Mnohými je též přezdíván jako český Tyrion z Hry o trůny, proto na tento seznam rozhodně patří.

5. Jiří Mádl

Druhý nejoblíbenější český liliput (byl třetí, ale Krytinář zemřel) je bezesporu český herec Jiří Mádl. Bývalý snowboarďák a rafťák Mádl se před pár lety proslavil na plese v Bílině, když dostal od tamních vesničanů vejprask. Zlatý časy.

A zde 5 důvodů, proč nenávidět České dráhy.

Podobné články

Doporučujeme

Další články