fb pixel Tři veteráni a Máchal vedou: Redakce G.cz vybrala nejlepší české pohádky, které nám televize servírují každé Vánoce – G.cz
Vyhledávání

Tři veteráni a Máchal vedou: Redakce G.cz vybrala nejlepší české pohádky, které nám televize servírují každé Vánoce

+ DALŠÍCH 13 FOTEK + DALŠÍCH 14 FOTEK

Je to tady! Štědrý den je v plném proudu a my pevně věříme/doufáme, že si mezi přípravami slavnostní večeře dáváte pauzy v podobě pojídání vánočky či cukroví a sledování pohádek. Právě ty jsou neodmyslitelnou součástí těchto svátečních dní, a tak jsme se v redakci zamysleli nad tím, která televizní klasika tohoto žánru je ta vůbec nejlepší.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 24.12.2019, 08:10

"Máš ještě velblouda?"

Tohle se režisérovi Lipskému opravdu povedlo. Osmdesátková pohádková klasika Tři veteráni oplývá nejen skvělým scénářem a vynikajícími vtipy, ale také skvělým hereckým obsazením. Ústřední trio poněkud rozháraných hrdinů ztvárnili Rudolf Hrušínský, Petr Čepek a Josef Somr. Právě tuto pohádku označilo 80 % redakce G.cz za nejlepší českou vánoční televizní podívanou.

Pochopitelně toho ale máme rádi mnohem víc. Ostatně, jsme taky velmi rozdílné ročníky, takže každý z nás vyrůstal s něčím jiným. V našem výběru tedy najdete starší kousky stejně jako ty moderní. Pokud vás zajímá, na co se letos o svátcích budeme dívat my, podívejte se do galerie tady:

Tak co, souhlasíte s námi? Něco byste přidali, nebo naopak ubrali? Diskuze se nebojíme, varujeme vás - sentiment a nostalgie jsou zbraně, které každý konstruktivní rozhovor mohou snadno změnit ve zničující, emocionálně zabarvenou hádku. Ale ani toho se nebojíme! Spíš vám ale popřejeme klidné Vánoce a bohatého Ježíška.

Podobné články

Doporučujeme

Další články