fb pixel Tři veteráni a Máchal vedou: Redakce G.cz vybrala nejlepší české pohádky, které nám televize servírují každé Vánoce – G.cz
Vyhledávání

Tři veteráni a Máchal vedou: Redakce G.cz vybrala nejlepší české pohádky, které nám televize servírují každé Vánoce

+ DALŠÍCH 13 FOTEK + DALŠÍCH 14 FOTEK

Vánoční svátky jsou v plném proudu a my pevně věříme/doufáme, že si najdete čas také na sledování pohádek. Právě ty jsou neodmyslitelnou součástí těchto svátečních dní, a tak jsme se v redakci zamysleli nad tím, která televizní klasika tohoto žánru je ta vůbec nejlepší.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 24.12.2019, 08:10

Máš ještě velblouda?

Tohle se režisérovi Lipskému opravdu povedlo. Osmdesátková pohádková klasika Tři veteráni oplývá nejen skvělým scénářem a vynikajícími vtipy, ale také skvělým hereckým obsazením. Ústřední trio poněkud rozháraných hrdinů ztvárnili Rudolf Hrušínský, Petr Čepek a Josef Somr. Právě tuto pohádku označilo 80 % redakce G.cz za nejlepší českou vánoční televizní podívanou.

Pochopitelně toho ale máme rádi mnohem víc. Ostatně, jsme taky velmi rozdílné ročníky, takže každý z nás vyrůstal s něčím jiným. V našem výběru tedy najdete starší kousky stejně jako ty moderní. Pokud vás zajímá, na co se letos o svátcích budeme dívat my, podívejte se do galerie tady:

Tak co, souhlasíte s námi? Něco byste přidali, nebo naopak ubrali? Diskuze se nebojíme, varujeme vás sentiment a nostalgie jsou zbraně, které každý konstruktivní rozhovor mohou snadno změnit ve zničující, emocionálně zabarvenou hádku. Ale ani toho se nebojíme! Spíš vám ale popřejeme klidné vánoční svátky.

Podobné články

Doporučujeme

Další články