"Volá Německo. Jestli k nim nepřestaneme strkat rypák, vyhlásí nám válku!" 15 nejvtipnějších hlášek ze Třech veteránů – G.cz
Vyhledávání

"Volá Německo. Jestli k nim nepřestaneme strkat rypák, vyhlásí nám válku!" 15 nejvtipnějších hlášek ze Třech veteránů

+ DALŠÍCH 11 FOTEK + DALŠÍCH 12 FOTEK

Jsou pohádky, které si pusíte jednou a už si na ně nikdy nevzpomenete. Pak je tu kategorie těch, které můžete vidět klidně tisíckrát a stále vás budou bavit. A takoví jsou přesně Tři veteráni, které shodou okolností dávají na Velký pátek na Primě ve 20:15. Připomeňte si s námi nejvtipnější hlášky z této pohádkové klasiky, které vás rozesmějí i v dospělosti.

Pavla Ksiazkiewiczová
Pavla Ksiazkiewiczová 19.4.2019, 09:23

Hlášky, které vám potrápí bránici

Dělostřelec Pankrác, dragoun Bimbác a vojenský kuchař Servác jsou po propuštění z armády bez peněz a toulají se světem. Jejich životy zamíchají kouzelné dary, které dostanou od dobrosrdečných skřítků. Pak děj nabere rychlý spád, nerozluční kamarádi se při boji o srdce princezny Bosany rozkmotří, darůchtivé princezně naroste dlouhatánský nos a u toho všeho padají hlášky, u kterých se budete za břicho popadat. Oceňujeme, že příběh končí morálním poučením a nikoliv svatbou, jak tomu bývá u konvenčních pohádek zvykem.

Věděli jste, že Tři veteráni pochází z pera Jana Wericha? Ten totiž napsal knihu, která pak sloužila jako předloha pro scénář, jehož se zhostil Zdeněk Svěrák a Oldřich Lipský. Při sledování této pohádky nás napadá. Škoda, že nemohlo trio Werich, Svěrák a Lipský spolupracovat více, to by pak bylo pohádkových klenotů.

Kultovní Tři veteráni jsme milovali jako malí a rádi si je připomínáme dodnes. Hlášky z této dokonalé přehlídky brilantního humoru zlidověly, a proto považujeme za naši povinnost vám je připomenout. Najdete je v galerii tady:

A tady se podívejte na hlášky z pohádky S čerty nejsou žerty.

Podobné články

Doporučujeme

Další články