fb pixel Tři důvody, proč je aspoň jednou dobré padnout na dno – G.cz
Vyhledávání

Tři důvody, proč je aspoň jednou dobré padnout na dno

Krach projektu, vyhazov na hodinu a včerejší marketingová manažerka je náhle „manažerkou podlahových krytin“ (čili uklízečkou). Strašná představa? Noční můra? Jistě – nejde o nic, po čem by člověk toužil. Ale když zatnete zuby a nevzdáte to, může se i tohle změnit v plus. Proč?

Leila Chadalíková 14.5.2016, 13:31

1. Zjistíte, co ve vás opravdu je

„Lidé jsou jako olivy. To nejlepší ze sebe vydávají, když jsou drceni.“ Staré přísloví má samozřejmě pravdu. Když nic nevzdáte a začnete bojovat, zjistíte, jaký potenciál ve vás opravdu je a že dokážete věci, které jste dosud vnímali téměř jako nemožné. A nejen to – padly vaše vnitřní hranice a už vám například „dobře rozjetá kariéra v marketingu“ nebrání v cestě na zkušenou do ciziny, po které jste vždy toužili.

2. Poznáte přátele

Váš úspěch přitahuje ostatní lidi jako lampa hmyz. Když máte peníze a hlavně můžete ostatním v lecčem pomoct, zástup vašich přátel bývá nepřeberný. No, a teď neplatí ani jedno – vy náhle kromě sebe nemáte co nabídnout. A zástup přátel se povážlivě scvrknul.

Ti opravdoví však zůstanou – je jim jedno, jestli pracujete na významné pozici u dobré firmy, nebo uklízíte v nemocnici. Vaše okolí se tak utřídilo a vy nyní na 100 % víte, kdo je kdo.

3. Naučíte si vážit věcí a zážitků

Bývaly doby, kdy jste si z dobré restaurace dělali něco na způsob závodní jídelny a dovolená znamenala automaticky exotickou destinaci. Ale co bylo samozřejmé, dnes už neplatí. Jste rádi, že máte na složenky a ve vašich nárocích na oběd či dovolenou jste museli pořádně slevit. O to víc si dokážete vychutnat ty řídké okamžiky, kdy si budete moct dovolit to, co jste dříve dělali běžně. A zjistíte, že to, co vám dříve přišlo všední, je skutečně vynikající.

A ten nepopsatelný pocit zdravé pokory už vám zůstane i v okamžiku, kdy se začnete mít lépe, než jste vůbec kdy snili.

ZDE si můžete přečíst o tom, jak rozpoznat, že je čas opustit některého z vašich přátel a jít dál každý svou cestou.

Podobné články

Doporučujeme

Další články