fb pixel TRAILER: Karel Roden se v novém thrilleru ukáže po pěti letech v hlavní roli – G.cz
Vyhledávání

TRAILER: Karel Roden se v novém thrilleru ukáže po pěti letech v hlavní roli

Zdroj: Donart

Tvůrci thrilleru Promlčeno, který vstoupí do českých kin 28. dubna 2022, představují oficiální upoutávku. Snímek režiséra Roberta Sedláčka s Karlem Rodenem v hlavní roli je výjimečný svou formou a zpracováním, jeho děj se totiž odehrává téměř v reálném čase. Karel Roden v průběhu jednoho večera odkrývá dávný zločin, do svého vyprávění zaplete i Barboru Bočkovou, Igora Bareše, Vilmu Cibulkovou, Denisu Barešovou, Vladimíra Kratinu a další.

Martin Miko
Martin Miko 25.2.2022, 09:02

Promlčeno má venku trailer

Film Promlčeno dále sklízí úspěchy na filmových festivalech, po ocenění z přehlídek v New Yorku, Los Angeles nebo Florencii získal nedávno cenu pro nejlepší film na festivalu v Barceloně a cenu pro nejlepšího evropského režiséra v Londýně.

Film se odehrává během jednoho letního večera. Karel Roden se v roli záhadného muže Radka vrací po dvaceti letech na pár hodin do Prahy, aby zde nalezl jistou mladou ženu a vypořádal se s minulostí. V pátrání mu pomáhá rozhlasová moderátorka, která jeho příběh dostane do svého živě vysílaného pořadu. Během Radkova vyprávění je pak do pochmurného příběhu vtažena nejen ona, ale i pražská kriminálka a další aktéři dlouho zapomenutých událostí.

„Je to první film v československé kinematografii, který se odehrává téměř v reálném čase. Žádný jiný film se dějově neodehrává tady a teď,“ říká režisér filmu Robert Sedláček.

„Ve filmu je skvělá ta jednotná linka času. Při sledování cítíte ten časový tlak, který udržuje diváka po celou dobu v totálním napětí,“ dodává představitel jedné z rolí Igor Bareš.

Ústředním tématem filmu je vražda, kterou hlavní postava po několika letech odkrývá. A blíží se její promlčení. Česko je jedna z mála zemí na světě, v níž lze promlčet vraždu již po 15 letech. „Není zločin jako zločin. Jsou věci, které nepromlčíš sám před sebou, a to je trest nejvyšší. Ale asi by bylo zdravé ten zákon přehodnotit,“ tvrdí herečka Vilma Cibulková.

„Je hrozné, že i když se na pachatele později přijde, sám se třeba přizná, nelze ho už potrestat. To si ani nechci představovat, že by se mě to osobně týkalo,“ doplnil Karel Roden.

Podobné články

Doporučujeme

Další články