fb pixel Tragédie v JAR: rasismus černochů proti bělochům světu nevadí? – G.cz
Vyhledávání

Tragédie v JAR: rasismus černochů proti bělochům světu nevadí?

Představte si, že by bílí Češi každý rok zabili několik set Romů a český stát by zabavil romský majetek. Přesně tohle se děje v Jižní Africe, ale nikoho to nezajímá.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 13.3.2018, 15:31

V Jihoafrické republice (JAR) probíhá genocida, o které svět nechce nic vědět. Rozbíjí totiž politicky korektní tvrzení o ubohých a nevinných černoušcích, zabíjených zlými rasistickými bělochy. V JAR je to už řadu let přesně naopak. Černoši vraždí bílé farmáře, vyhánějí je z jejich pozemků a kradou jejich majetek.

Nejde přitom o žádné izolované případy, ale o rasistickou státní politiku. Útoky na bělochy jsou černošskými úřady tolerovány už od roku 1994, kdy zemi ovládal Africký národní kongres (ANC) komunistického teroristy Nelsona Mandely. Tehdejší vláda si říkala „vláda národního porozumění“, i když jejím zájmem od začátku byla exterminace bělochů. A to navzdory tomu, že právě pilní a přičinliví běloši stáli v historii u zrodu dnešní relativní prosperity JAR v rámci černého kontinentu.

Jen za prvních sedm týdnů letošního roku došlo v JAR k sedmdesáti rasistickým útokům na farmy vlastněné bělochy a osmi vraždám. Oběti jsou černochy často před smrtí brutálně mučeny. Podrobnosti včetně otřesných fotek najdete na FB profilu Zastavte genocidu bílých Jihoafričanů.

A bude hůř – nový jihoafrický prezident Cyril Ramaphosa (ANC) navrhl zákon, který bělochům vezme půdu bez jakéhokoli odškodnění. Prý jde o „nápravu křivd minulosti“. Parlament už zákon schválil většinou 241:83. Po jeho ratifikaci prezidentem se JAR stane jednou z mála oficiálně rasistických zemí světa. Protože ten zákon dělá z rasismu státní normu.

Představte si, jak by ochránci lidských práv, politicky korektní aktivisté a další levicové skupiny začaly křičet, kdyby to bylo naopak. Představte si zákon, který by sebral černochům majetek bez náhrady a přidělil ho bělochům. Aktivisté by šíleli, zatímco teď pokrytecky mlčí. Rasismus je to zřejmě jen v případě, že bílí ubližují černým.

Děsivé je, že rasistické útoky na bílé nezajímají ani imigrační úřady států, kde jinak uprchlíci hledají zastání, bezpečí a nový domov. Třeba Kanadu, která v minulosti poskytovala azyl údajně pronásledovaným českým Romům. Ukazuje to případ bílé jihoafrické rodiny Endreových. Tito bývalí farmáři před časem přicestovali do Kanady se svými dětmi i starými rodiči.

Třígenerační rodina požádala o azyl před rasistickým pronásledováním v JAR. Endreovi to doložili odkazy na celou řadu případů rasistických vražd, spáchaných černochy. Kanadská imigrační a uprchlická rada (IRB) ale jejich žádost zamítla s tvrzením, že v JAR k ničemu takovému nedochází. A to přesto, že někdejší jihoafrický prezident Jacob Zuma (ANC) mnohokrát veřejně zpíval rasistickou píseň „Zabij Búra“(označení pro bílé Jihoameričany).

Statistiky ukazují, že od poloviny 90. let každý rok zabito kolem šesti set bílých farmářů. „Od roku 1994 bylo zavražděno na 4 000 bělochů na farmách a dalších 70 000 v městských aglomeracích,“ dočtete se na Wikipedii. „V důsledku toho dochází k odlivu bílého obyvatelstva do anglofonních zemí, jako je Austrálie, Spojené království a Irsko. Od roku 1994 opustilo Jihoafrickou republiku odhadem na dva miliony bělochů. Ekonomika JAR na to v současnosti doplácí, protože jí chybí kvalifikovaná pracovní síla. Další z příčin, proč bílí z JAR odcházejí, je systém pozitivní diskriminace, tj. zvýhodnění černého obyvatelstva. Pozitivní diskriminace má být prevencí dominance bělochů v privátním sektoru. Běloši jsou diskriminováni také ve vzdělání.“

Svět mlčí, západní politici a ochránci lidských práv proti černému rasismu neprotestují. A teď si představte ten povyk, kdyby to bylo obráceně. Miloš Zeman by zpíval píseň: „Zabij cikány“, bílí Češi by každý rok zabili několik set Romů a romský majetek by byl zvláštním zákonem zabaven a přidělen Čechům. Ano, je to šílená představa. Přesně ale demonstruje, co se dnes děje v JAR.

A tady si přečtěte, proč jsou černoši dobří v basketbalu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články