fb pixel Tragédie při natáčení: Herec Alec Baldwin omylem zastřelil kameramanku a zranil režiséra – G.cz
Vyhledávání

Tragédie při natáčení: Herec Alec Baldwin omylem zastřelil kameramanku a zranil režiséra

Zdroj: Profimedia

Americký herec Alec Baldwin při natáčení westernu Rust v Novém Mexiku zastřelil hlavní kameramanku a zranil režiséra filmu. Dle produkce a štábu Baldwin střílel ze zbraně, která měla sloužit pouze jako rekvizita se slepými náboji. Zatím nebyla vznesena žádná obvinění, ani nebyl nikdo zatčen. Detektivové vyšetřují okolnosti a vyslýchají svědky.

Jan Fiedler
Jan Fiedler 22.10.2021, 15:31

Alec Baldwin

Alec Baldwin je známým americkým hercem, který svou kariéru odstartoval v televizním seriálu Lékaři z let 1980 až 1982. Zpočátku byl výhradně hercem televizních seriálů, často se vyskytoval v sympatických rolích, čímž se vryl do paměti širokého televizního publika. Později však začal pronikat i do filmové tvorby, z níž nejvýznamnější je snímek Smolař, za který byl nominován na Zlatý Glóbus i na Oscara. Objevil se také například ve filmech Letec, Mission: Impossible, Zrodila se hvězda nebo BlacKkKlansman.

Období, které Baldwin momentálně zažívá, je ovšem asi tím nejhorším v jeho životě. Při natáčení westernu s titulem Rust v Novém Mexiku postřelil hlavní kameramanku Halynu Hutchinsonovou a režiséra Joela Souzu. K incidentu došlo na ranči Bonanza Creek, oblíbeném a používaném produkčním místě poblíž města Santa Fe v americkém státě Nové Mexiko.

Kancelář šerifa v Santa Fe (hlavním městě Nového Mexika) přijala ve 13:50 místního času (v noci na pátek SELČ) hovor na tísňové lince s oznámením o nešťastné události – „Máme člověka, který byl omylem postřelen.“ Postřelená 42letá kameramanka Hutchinsonová byla z lokace natáčení převezena vrtulníkem do nemocnice, kde svým zraněním bohužel podlehla.

Selhání rekvizitní pistole

Zraněný 48letý režisér Souza byl převezen sanitkou do nemocnice v Santa Fe, kde byl ošetřen na pohotovosti, a nemocnici již údajně opustil. Úřad místní policie uvedl, že v souvislosti se střelbou nebyl zatím nikdo zatčen a nebyla ani vznesena žádná obvinění.

Produkce filmu tvrdí, že šlo o nešťastnou náhodu, když selhala rekvizita pistole s prázdnými náboji. Výslechu se podrobil také Baldwin, kterého novináři spatřili před úřadem šerifa zhrouceného a v slzách. Jeho mluvčí médiím sdělil, že šlo o nehodu a o selhání rekvizitní střelné zbraně se slepými náboji. Zbraň se slepými náboji ovšem nemá takovou průraznost, aby dokázala zabít člověka na delší vzdálenost.

Existuje tedy hned několik možných variant, jak k incidentu mohlo dojít. Mohly být zvolené špatné náboje, zbraň mohla různými způsoby selhat. Spekuluje se však také o alternativě, kdy někdo náboje záměrně vyměnil. Detektivové nyní všechny okolnosti vyšetřují a vyslýchají svědky.

Vrána

Tragická smrt Brandona Leeho (syna Bruce Leeho) při natáčení snímku Vrána měla být do budoucna všem filmařům řádnou výstrahou – práce s jakoukoli zbraní, rekvizitní nebo falešnou, musí probíhat s nejvyšší opatrností. Všem podobným nehodám mělo tehdy být jednou provždy konec.

Detektivové při vyšetřování u natáčení filmu Vrána došli k tomu závěru, že zranění hlavního protagonisty způsobil úlomek kulky, která se zapříčila v hlavni použité rekvizitní zbraně. Tento úlomek při natáčení oné scény vystřelil tlak způsobený výbuchem slepého náboje.

Přes všechny tyto okolnosti dnes došlo k další tragické události. S tím rozdílem, že obětí nehody nebyl hlavní protagonista, ale členové štábu, přičemž u kameramanky Hutchinsonové byly následky fatální.

Podobné články

Doporučujeme

Další články