fb pixel Tragédie černošského bojovníčka proti rasismu – G.cz
Vyhledávání

Tragédie černošského bojovníčka proti rasismu

Chtěl bojovat za práva etnických menšin, ale z bitvy ho doslova vyfackovala matka

Ivan Brezina
Ivan Brezina 29.4.2015, 17:00

Můžete mít geniální plán, jak učinit svět lepším místem k životu. Můžete mít dokonce i nezdolnou energii k tomu, abyste ten plán prosadili a uskutečnili. Někdy ale prostě přijde zásah „vyšší moci“, který vám zabrání, abyste revoluci dotáhli do konce.

V případě anonymního černošského bojovníka z Baltimore měla ta „vyšší moc“ podobu jeho vlastní maminky. Vtrhla do davu, chytila idealistického synka za flígr a odpohlavkovala ho domů. „Já ti dám revoluci, ty malej nevychovanej hajzlíku!,“ křičela na něj nejspíš. „Nedošel jsi na nákup, nevynesl koš a neumyl nádobí, takže budeš sedět doma! Společenské uspořádání si jdi měnit, až splníš svoje domácí povinnosti! Boj proti policejnímu rasismu počká, až si opravíš tu pětku z matiky!“

Všimněte si, že maskovaný revolucionář se vůbec nebrání. Prostě jen ustupuje a kryje se před pohlavky. Maminkám se neodmlouvá, což je pro kluka v kukle osobní tragédie. Jak chcete vrhat zápalné lahve a dlažebním kostky, když vás přede všemi seřve a zfackuje maminka? Svým spolubojovníkům už budete navždy jen pro smích.

Škoda, že tak ráznou matku neměl Hitler, Lenin, Pol Pot, Gottwald nebo Kim Ir–sen. 20. století mohlo být méně krvavé…

A proč některá česká média lžou o událostech v Baltimoru?

Podobné články

Doporučujeme

Další články