Továrna na debilno od TMBK a Dominika Landsmana prosperuje, satirického bestselleru se prodalo přes 15 tisíc kusů – G.cz
Vyhledávání

Továrna na debilno od TMBK a Dominika Landsmana prosperuje, satirického bestselleru se prodalo přes 15 tisíc kusů

Zdroj: tmbk

Nejlepší politicko-společenská satira od dob Švejka. Takto by se s nadsázkou dalo hovořit o nové knize Továrna na debilno, kterou mají na svědomí kolážista Tomáš Břínek, známý jako TMBK a autor Deníčku moderního fotra Dominik Landsman. Té už se na internetu nebo v knihkupectví prodalo přes 15 tisíc výtisků, což z Továrny na debilno dělá bestseller.

Martin Miko
Martin Miko 18.4.2018, 14:30

Továrna na debilno je bestseller

„Když jsme pro první vydání dělali 10 tisíc výtisků, tak jsem si myslel, že jsme to hodně přehnali. Jenže za pár dní bylo jasné, že se bude muset udělat dotisk. Pár knížek už jsem napsal a vím, jak těžce se prodávají, ale musím se přiznat, že takovéhle prodeje jsem u Továrny na debilno nečekal,“ říká úspěšný spisovatel Dominik Landsman, který má na svědomí například veleúspěšnou sérii Deník moderního fotra. Kromě toho v loňském roce vydal dobrodružnou knihu pro děti s názvem Lapuťák a kapitán Adorabl, kterou si kromě dětí pochvalují i jejich rodiče.

Velkou radost z knihy, která je plná jeho originálních koláží, má i ilustrátor a grafik Tomáš Břínek aka TMBK. „Když ten nápad na knihu vznikl, tak jsme o jeho životaschopnosti dost pochybovali. Ale lidé ukázali, že je tenhle druh humoru prostě baví, za což jim moc děkuju a modlím se, aby jim to ještě chvíli vydrželo,“ směje se Břínek. „Ale musím se dál snažit, moje tchýně Halina Pawlovská prodala svých knih stovky tisíc, takže doma jsem pořád za literárního amatéra,“ dodává TMBK.

Továrna na debilno slavila úspěchy ještě před svým vydáním. Stala se totiž trhákem na crowfundingovém portále Hithit, kde na její vznik přispělo přes dva tisíce dárců a celkově vybrali přes 800 tisíc korun. Tím se Továrna na debilno stala nejúspěšnějším tuzemským knižním crowfundingovým projektem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články