fb pixel Totální kolaps Airbnb je to nejlepší, co nám dala pandemie, říká v (NE)BLÁZNI Janek Ledecký – G.cz
Vyhledávání

Totální kolaps Airbnb je to nejlepší, co nám dala pandemie, říká v (NE)BLÁZNI Janek Ledecký

Zdroj: G.cz/(Ne)blázni

Po vynucené koronavirové pauze si Tomáš Poláček pozval do své talk show (NE)BLÁZNI před kameru dalšího hosta, muzikanta Janka Ledeckého. Ti dva se znají, předloni například strávili pár společných dnů v Řecku, a proto se dal očekávat upřímný rozhovor. Stalo se.

Jana Mrákotová
Jana Mrákotová 19.5.2020, 14:00

"Víš," vypráví například v (NE)BLÁZNI Janek Ledecký, "já bydlím od svých devatenácti let na Starém Městě pražském, a když začal v březnu nouzový stav, vrátilo mě to myšlenkami do totáče, kdy bylo v ulicích velmi málo turistů. Teď tam najednou nejsou vůbec žádní..."

Pokud vidí Janek Ledecký na aktuální situaci nějaký klad, je to tvrdý zásah, který dostala ubytovávací služba Airbnb: "Myslím, že toho nelituje ani většina mých sousedů," říká, "protože v centru Prahy už snad neexistuje dům, který by tím fenoménem nebyl napadený. V posledních letech na chodbách našich domů potkáváme každý den další a další cizince s kufry na kolečkách, kteří se chovají přesně podle toho, že jsou v tomhle baráku poprvé a naposledy v životě."

Janek Ledecký mluví s Tomášem Poláčkem i o tom, proč se v březnu uzavřel do dvacetidenní karantény. "Po návratu z Itálie a Švýcarska jsem si byl skoro jistý faktem," vysvětluje, "že koronavirus mám, ale testy to nakonec neprokázaly; takže nevím."

Podívejte se na celý rozhovor

Poslední dva měsíce doma hodně cvičí na kytaru a psychohygienu si udržuje například tím, že bere s rezervou čísla o počtech obětí.

Pro pořádek dodejme, že se rozhovor natáčel uprostřed minulého týdne v prázdném Divadle Hybernia, kde měl Janek Ledecký na podzim uvézt obnovenou premiéru muzikálu Hamlet. "Ta se musí odložit na jaro 2021. Teď se snad můžu začít těšit na první letní koncerty - opravdu dost cvičím, takže lidem ukážu pár nových kytarových riffů."

Podobné články

Doporučujeme

Další články