fb pixel Tomáš Řepka cituje Mandelu a láká na motivační besedy. Řeč bude o Spartě i psychosociálnu – G.cz
Vyhledávání

Tomáš Řepka cituje Mandelu a láká na motivační besedy. Řeč bude o Spartě i psychosociálnu

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Tomáš Řepka. Fotbalista, rebel, král Prahy, spisovatel, milovník… a teď už i lektor. Řepka láká mládež na svou motivační besedu, kde může promluvit na řadu témat jako výhry, prohry, Sparta, prohry, motivace, dětství, prohry, sláva, fotbal, vězení a prohry. A jako všechno, co Tomáš Řepka kdy dělal nebo dělá, i tohle je… prostě pecka.

Jan Studnička
Jan Studnička 19.2.2020, 10:24

“The more that you give a shit..."

Musíme ale začít od začátku. Beseda se totiž dá objednat na speciálním webu, který se jmenuje TomasRepka.com. A ještě než tam poběžíte, jen mě nechte, ať vás ujistím, že je to všechno, co jste si představovali, deset z deseti. Nejdřív vás uvítá velký slider, na kterém chvíli visí fotka Tomáše s nápisem “NEVZDÁVEJ TO! Motivační besedy Tomáše Řepky”, a když chvíli počkáte, slider popojede a odhalí tu samou fotku s tím samým nápisem. Už teď to miluju, ale jedu dál.

Níž najdete rozcestník, stejně jako nahoře v menu, ale to není důležité, protože pod rozcestníkem je citát od Nelsona Mandely, abyste ho nesoudili podle jeho úspěchů. Je pravda, že Řepka toho má s Mandelou společného určitě velmi mnoho (minimálně basu a v jistém smyslu atypickou ženu), ale někdo by měl Tomášovi říct, že ho dávno nikdo nesoudí podle jeho úspěchů. Dávno ne.

Pak jsou vize a záměr produktu, ve kterých nám dva citáty říkají, že jde o to, aby se člověk díky besedě naučil, že “člověk není poražen, dokud neprohrál sám se sebou” a druhý citát říká, že nejde o “teoretické filozofování, ale silný životní příběh”. No a pod tím už jsou z Wiki nakradené kecy o problematickém vývoji dnešní mládeže, o tom kolik faktorů hraje roli v cestě na šikmou plochu a tak. Celé je to hodně orientované na mládež, celá jedna sekce webu nazvaná RIZIKOVÉ CHOVÁNÍ se věnuje tomu, co všechno kazí dnešní děcka, a že asi potřebují za vzor někoho, kdo podává prostituční inzeráty na své ex.

A kdybyste si mysleli, že si to tam jenom sami vkládáme, tak ne. Web doslova uvádí, že beseda je určena pro žáky základních škol, prvního i druhého stupně, středních škol, učilišť, pro dětskáky, pasťáky a diagnosťáky. A potom, get this, je určena pro studenty vysokých škol, vrcholové sportovce a vysoké manažery.

Což znamená, že může přijít doslova kdokoli, kdo není dospělá lopata. Což jsou ale jediní fanoušci Tomáše Řepky! Jako, kdo tuhle hovadinu vymýšlel?

"... the more you happier.” - Nelson Mandela

Důležitá věc, kterou musíme zmínit! Něco tady v textu přesně citujeme z webu, ale velkou část parafrázujeme, protože celý web je napsaný takovou tou podivně rádoby odbornou kostrbatou češtinou… Jako když váš kamarád, který v životě nepřečetl jedinou knihu, chce udělat dojem na holku v univerzitním baru a použije slovo “pakliže” a “princip”. Víte, co tím myslím? Jakoby celý text byl poslepován nějakou syntaktickou izolepou.Tak to je celý web TomasRepka.cz. Tenhle kamarád totiž sice nikdy žádnou knihu nečetl, ale čtyři napsal (když nepočítáme motivační diář) a pátá je na cestě. V jeho šestačtyřiceti letech to bude pátý životopis. Pak ho nemilujte, žejo.

A teď už k samotné besedě! Tomáš slibuje, že v úvodu promluví o dětství, mládí, svém čase ve Spartě a citujeme “významnosti role kapitána, jak ho někteří vnímají do současnosti”. V první části už “stimul a důvody vedoucí ke stabilním sportovním výkonům”, jak zvládat výhry, prohry, a když vám tréňa nespravedlivě nevěří. Fakt, to tam je. V druhé části už je syndrom vyhoření, život v extrémním stresu, jak zvládat kyberšikanu, jak se vyrovnat s mediálním lynčem a bla bla bla, prostě bude Řepka půl hodiny fňukat nad tím, jak to má těžký. Pak jede minut pauza, abyste si asi mohli za rohem střelit trochu pika, protože ve třetí části přichází řeč na to, jaký to bylo v base, jaké “obranné mechanismy zaujmout” a zásadní transformace, kterou si měl Tomáš projít. A nakonec všemi oblíbená půlhodinovka autogramů a focení.

Web několikrát zmiňuje, že se dá beseda různě přizpůsobit časově i obsahově, může mít standardní dvě hoďky i s focením nebo může být stažena na jednu vyučovací hodinu. Stejně tak může Tomáš mluvit sám, ale může také diskutovat s jinými experty. (hehehe). Takže cena asi bude dost fluidní. My jsme se ji pokoušeli zjistit, ale na profesionální emailové adrese BojujSrdcem@gmail.com nikdo neodpovídá.

No prostě další klasická řepkovina, co vám budem vykládat. Celé je to bullshit, na druhou stranu… to není o moc větší bullshit než přednášky Petra Ludwiga a jiných motivačních koučů, takže já osobně budu rád, když se mezi tyhle lidi přidá Tomáš Řepka. Bude mu to tam slušet.

Podobné články

Doporučujeme

Další články