fb pixel Návrat krále z Borů: Kovaný sparťan Tomáš Řepka dostal od soudu ponožku. A je volný! – G.cz
Vyhledávání

Návrat krále z Borů: Kovaný sparťan Tomáš Řepka dostal od soudu ponožku. A je volný!

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Bývalá fotbalová legenda Tomáš Řepka se vrací zpět na svobodu. Rozhodl o tom Krajský soud v Plzni, který mu zároveň uložil podmínku na 3 roky pod dohledem probačního úředníka. Řepkovou povinností bude uhradit škodu ve výši 430 tisíc korun a vést spořádaný život. Lépe rok 2020 snad ani nemohl začít.

Martin Miko
Martin Miko 6.1.2020, 12:26

Velký návrat z kriminálu

Krajský soud v Plzni rozhodl o propuštění kdysi oblíbeného a úspěšného fotbalisty Tomáše Řepky, který si odpykával svůj trest za internetový útok na svou bývalou manželku Vlaďku Erbovou, zpronevěru automobilu a maření úředního rozhodnutí. Původně měl sice strávit ve vězení 30 měsíců, což by znamenalo, že by byl z vězení propuštěn až v dubnu roku 2021, jenže díky tomu, že si odsloužil 293 hodin veřejně prospěšných prací, tak mu byl trest zkrácen o 293 dnů. Ve vězení tak strávil něco málo přes 7 měsíců.

Díky tomu, že bývalý Řepka splnil všechny zákonné podmínky, rozhodl soud o tom, že bude z borské věznice popuštěn. Bývalý fotbalista se navíc zaručil tím, že v případě opuštění vězení by začal pracovat jako fotbalový trenér v SK Hostivař, kde by měl pobírat mzdu ve výši až 25 tisíc korun, z čehož by splácel částku ve výši 430 tisíc korun. Tato suma vznikla jako škoda v případu jeho odsouzení za zpronevěru.

Řepkův odchod z vězení přitom nebyl tak hladký, jak se zdálo, protože proti němu protestovala státní zástupkyně. Té se nelíbilo, že bývalý fotbalista páchal po dobu čtyř let trestnou činnost, pak si odseděl něco málo přes půl roku, a následně byl propuštěn, i když jeho hodnocení z výkonu trestu bylo jen průměrné. Navíc byl během čtyř let celkem pětkrát odsouzen. Řepka si však ve vězení našel zaměstnání v pekárně, čímž si připsal plusové body.

Navíc nesmíme zapomínat na to, že mu byla stanovena tříletá zkušební doba, během které bude pod dohledem probačního úředníka.

Brány věznice by měl Tomáš Řepka opustit během několika hodin, což znamená, že se brzy budeme moct těšit na nějaké veřejné prohlášení i mnoho cenných rozhovorů.

Co myslíte? Dočkáme se další motivační knihy nebo diáře Tomáše Řepky? Po tomto silném zážitky s tím můžeme určitě počítat.

Podobné články

Doporučujeme

Další články